Długo wyczekiwana inwestycja coraz bliżej realizacji. Rozwiąże szereg problemów

Data publikacji: 21.06.2019 17:35
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wizualizacja parkingu wielopoziomowego, który miałby powstać na osiedlu Podkarczówka

Wizualizacja parkingu wielopoziomowego, który miałby powstać na osiedlu Podkarczówka
Fot. Urząd Miasta Kielce

Kolejny krok w kierunku budowy parkingu wielopoziomowego na osiedlu Podkarczówka w Kielcach. Miejscy planiści przygotowują plan zagospodarowania przestrzennego ulic Krakowskiej i Podklasztornej. W pobliżu skrzyżowania w przyszłości ma stanąć parking, o który zabiegają mieszkańcy oraz spółdzielnia Armatury.

Piotr Hetmańczyk z urzędu miasta wyjaśnia, że obiekt ma powstać obok hali sportowej. Wstępna koncepcja zakłada budowę 3-piętrowego budynku, który pomieściłby ponad 300 aut.

- Głównym plusem jest odblokowanie uliczek i zmniejszenie ruchu na osiedlu. Parking daje możliwość pozostawiania aut przez gości przy ulicy Krakowskiej. Ponadto zagospodarowanie tego terenu ma szanse zmniejszyć hałas i uciążliwości od strony ulicy Krakowskiej dla mieszkańców domów przy ulicy Podklasztornej. Budynek w tej skali będzie stanowił ekran akustyczny - dodaje urzędnik.

Przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego nie oznacza jeszcze, że parking na pewno powstanie. Nadal nie ma źródła finansowania dla tej inwestycji.

Uchwała ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Reklama