Grzegorz Piec starostą koneckim. PiS w koalicji z SLD

Data publikacji: 24.06.2019 12:55
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Grzegorz Piec wybrany nowym starostą koneckim

Grzegorz Piec wybrany nowym starostą koneckim
Końskie. 24.06.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Grzegorz Piec lider struktur PiS w powiecie koneckim został wybrany nowym starostą koneckim. Za głosowało 14 radnych, przeciw było 5 osób, jeden głos był nieważny. Grzegorz Piec był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Z kolei radny Zbigniew Kowalczyk reprezentujący KW Robert Plech Nowy Powiat został wybrany przewodniczącym Rady Powiatu Koneckiego. Za głosowało 14 radnych, przeciwko było 6 osób. Wicestarostą został Wiesław Skowron także z KWW Robert Plech.

Wybór Grzegorza Pieca i Zbigniewa Kowalczyka wskazuje na to, że powiatem koneckim rządzić będzie koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Komitetu Wyborczego Robert Plech Nowy Powiat, czyli radni związani z SLD.

Jak stwierdził Grzegorz Piec - głosowanie mieszkańców pokazało, że chcą zmian w powiecie. Obiecał, że wraz z nowym zarządem będzie chciał te zmiany wprowadzać. Pytany o koalicję z SLD stwierdził, że mieszkańcy pokazali, że mają dość starych układów.

- Umawianie się z kimkolwiek nie ma sensu, ponieważ to właśnie takie działania doprowadziły do złej sytuacji w powiecie. Liczę, że radni zobaczą, że chcemy dobrze i z własnej woli będą głosować tak, aby ostatecznie każda decyzja miała pełne poparcie - mówił Grzegorz Piec.

Z kolei lider SLD Robert Plech zaznacza, że koalicja wytworzyła się nie z potrzeby władzy, ale z chęci wprowadzania zmian i wspólnych wizji rozwój powiatu.

Nowy przewodniczący Zbigniew Kowalczyk przez dwie ostatnie kadencje był przewodniczącym Rady Miasta w Końskich. Zrezygnował z mandatu, aby móc kandydować w przyspieszonych wyborach powiatowych. Zapytany o dalszą współpracę z ugrupowaniem „Prawi i Solidarni” stwierdził, że ważne są przede wszystkim efekty, jakie osiągnie nowa rada powiatu.

- Patrzymy przede wszystkim na problemy, jakie stoją przed koneckim powiatem. Nie ważne jest z kim zawiążemy współpracę, ważne, żeby efekty tej współpracy były widoczne - zaznaczył.

Radni PiS mają 7 mandatów, a Nowy Powiat 5, co daje większość w 21-osobowej radzie.

Na sesji rady powiatu nie stawił się Piotr Słoka - obecny przewodniczący rady miasta Końskie, wchodzący w skład ugrupowania „Ziemia Konecka”, to ugrupowanie za którym stoi obecny burmistrz Końskich - Krzysztof Obratański.

4 mandaty otrzymał PSL, mandat zdobył także Marcin Cichocki - były burmistrz Końskich.

Reklama