Kampania informacyjna nowego programu 500 plus dotarła do Brodów

Data publikacji: 24.06.2019 14:56
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kampania informacyjna nowego programu 500 plus dotarła do Brodów

Kampania informacyjna nowego programu 500 plus dotarła do Brodów
Brody. 24.06.2019 / Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Od lipca wchodzi w życie nowy program Rodzina 500 plus, obejmujący każde dziecko w rodzinie, bez kryterium chochołowego. Urząd wojewódzki rozpoczął kampanię informacyjną na ten temat. Z mieszkańcami gminy Brody spotkał się wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski.

Przypomniał, że wnioski w formie elektronicznej można składać od 1 lipca, a papierowe od 1 sierpnia. Wsparciem zostaną objęte wszystkie dzieci w rodzinie, trzeba jedynie złożyć wniosek, bo świadczenie przyznawane jest na wniosek beneficjenta.

Wójt Brodów Marzena Bernat zauważa efekty dotychczasowego programu wśród mieszkańców gminy. W sposób widoczny poprawił się ich statut materialny, przekłada się to na wzrost konsumpcji, ale także inwestycje w rozwój dzieci.

Widać, że ubogie rodziny stać na lepsze rzeczy dla swoich pociech, częściej zdarzają się wyjazdy wakacyjne. W gminie znajduje się zalew, który jest miejscem do wypoczynku, tu również można zauważyć, że rodziny dysponują większą ilością pieniędzy, które  przeznaczają na rozrywki.

Kinga Lach jest mama trójki dzieci, jak mówi już wcześniej otrzymywana pomoc znacząco zmieniła finanse jej rodziny. Kiedy córki były małe, a ona nie mogła pójść do pracy, program Rodzina 500 plus pomagał dopiąć budżet rodziny. Teraz najmłodsze dziecko ma kilka miesięcy, same pieluchy i mleko to duży wydatek, dlatego kolejne świadczenie pomoże w wychowaniu.

Do końca lipca pracownicy urzędu wojewódzkiego odwiedzą każdą ze 102 gmin w województwie, a cała akcja zakończy się 31 lipca w Kielcach.

Podobne wiadomości
Reklama