Tomasz Gębala podpisał 3-letni kontrakt z PGE VIVE Kielce

Data publikacji: 24.06.2019 17:13
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Tomasz Gębala

Tomasz Gębala
Fot. Wikipedia /

23-letni reprezentant Polski swoją karierę rozpoczął w SMS Gdańsk, następnie przez trzy lata występował w niemieckim SC Magdeburg, choć częściej pojawiał się na parkiecie w drużynie rezerw „Gladiatorów”. W 2016 roku wrócił do Polski i związał się kontraktem z Orlenem Wisłą Płock.

Mierzący 212 centymetrów zawodnik zagrał 29 spotkań w pierwszej reprezentacji Polski, zdobywając 93 gole. Zadebiutował w biało-czerwonych barwach 15 czerwca 2016 roku w meczu z Holandią. Wcześniej grał także w reprezentacji U-19, reprezentacji młodzieżowej i kadrze B.
- Zawsze podkreślam, że jesteśmy polskim zespołem i chcemy mieć w składzie wielu rodzimych zawodników. Cieszę się, że udało nam się ustalić warunki kontraktu z Tomkiem i od nowego sezonu zagra w Kielcach. Widzimy w tym zawodniku potencjał i myślę, że praca z naszym sztabem szkoleniowym, sprawi, że Tomek stanie się jeszcze lepszym zawodnikiem dla naszego klubu i reprezentacji Polski - podkreśla Bertus Servaas. 

Rozgrywający przechodzi obecnie rehabilitację po zerwaniu więzadła krzyżowego w prawym kolanie. Kontuzji doznał 15 maja podczas meczu półfinałowego PGNiG Superligi z MMTS Kwidzyn - Będziemy cierpliwie czekać na to, kiedy Tomek będzie mógł w 100% wejść w trening z drużyną. Monitorujemy sytuację związaną z jego rehabilitacją i spokojnie będziemy czekać na zakończenie tego procesu - mówi prezes PGE Vive.
Od powstania urazu minął nieco ponad miesiąc, więc najwcześniej zobaczymy zawodnika na parkiecie w żółto-biało-niebieskich barwach w 2020 roku. 

Tomasz Gębala jest zawodnikiem obdarzonym fantastycznymi warunkami fizycznymi - 212 centymetrów wzrostu i 120 kilogramów wagi. Występuje na pozycji lewego rozgrywającego, a także w środku bloku defensywnego.

Reklama