Pięć firm chce remontować WDK. Oferty jednak za drogie

Data publikacji: 25.06.2019 15:06
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.03.2019 Kielce. Widok na Wojewódzki Dom Kultury. WDK

04.03.2019 Kielce. Widok na Wojewódzki Dom Kultury. WDK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Pięć firm złożyło oferty w drugim przetargu na przebudowę sali gimnastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Sala ma służyć Teatrowi im. Stefana Żeromskiego na czas remontu głównej siedziby. Najniższa złożona w przetargu oferta opiewa na 11 milionów 450 tysięcy złotych, najwyższa na 14 milionów 470 tysięcy.

W pierwszym przetargu, ogłoszonym w lutym, wystartowały trzy firmy, ale ich oferty znacznie przewyższały kwotę 7 milionów, którą przeznaczył na tę inwestycję Wojewódzki Dom Kultury. Postępowanie zostało wówczas unieważnione. Uaktualniono kosztorys prac, biorąc pod uwagę zmiany cen na rynku budowlanym, a w maju, na sesji sejmiku województwa, radni jednogłośnie zadecydowali o przekazaniu dodatkowych 3 milionów złotych na remont WDK-u. Drugi przetarg ogłoszono dysponując kwotą 10 milionów.

Jak wyjaśnia Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, teraz oferty będą sprawdzane.

- W tym momencie trwają prace weryfikujące oferty. Sprawdzimy, czy są wszystkie wymagane dokumenty. Myślę, że tego typu weryfikację przeprowadzimy w ciągu dwóch dni, wtedy będziemy wiedzieli, co dalej – wyjaśnia.

Przyznaje przy tym, że nawet najtańsza oferta znów przewyższa kwotę, którą dysponuje Wojewódzki Dom Kultury. Dodaje, że być może trzeba będzie sięgnąć po inne rozwiązania, jak na przykład wzięcie pożyczki.

Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej w Wojewódzkim Domu Kultury sali gimnastycznej na salę teatralną. Ma się tam przenieść Teatr imienia Stefana Żeromskiego, na czas remontu swojej siedziby przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Z kolei remont ten, ze względu na zaangażowanie środków unijnych powinien się zacząć najpóźniej w połowie 2020 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama