Darmowa woda sodowa, kurtyny wodne, poidełka. Kielce mają sposoby na ochłodę

Data publikacji: 26.06.2019 12:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce, Plac Literatów

Kielce, Plac Literatów
Kielce. 25.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

W związku z upałami w Kielcach ustawiono dodatkowe kurtyny wodne, saturatory z darmową wodą sodową oraz poidełka. Ziemowit Nowak, rzecznik Wodociągów Kieleckich informuje, że dziś w godzinach 11.00 - 18.00 pracownicy instytucji będą częstowali kielczan darmową wodą sodową z kieleckiej kranówki z dwóch saturatorów.

Zostaną one ustawione przy ul. Sienkiewicza obok Placu Artystów i w Parku Miejskim obok muszli koncertowej.

Cały czas działają też trzy kurtyny wodne: na Rynku, Placu Artystów i Placu Literatów. Równocześnie Wodociągi Kieleckie przypominają, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

Ustawiono je w sześciu miejscach w mieście: przy ul. Bernardyńskiej 34 na Karczówce, ulicy Kasprowicza w parku im. Dygasińskiego na Bocianku, a także przy ulicach Łopuszańskiej 54, Ogrodowej, Spacerowej na skwerze im. Szarych Szeregów i Sienkiewicza między ulicami Dużą i Małą.

Z poidełka można również korzystać w Zagnańsku, przy placu zabaw i strefie rekreacji oraz w Nowinach obok Urzędu Gminy przy ul. Białego Zagłębia.

Reklama