Olimpiada podsumowana

Data publikacji: 26.06.2019 16:24
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Kielce. Podsumowanie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - członek zarządu województwa i Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa

Kielce. Podsumowanie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019. Na zdjęciu (od lewej): Mariusz Gosek - członek zarządu województwa i Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa
26.06.2019 / Fot. swietokrzyskie.pro

W Kieleckim Centrum Kultury odbyło się w środę uroczyste podsumowanie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych ŚWIĘTOKRZYSKIE 2019. Przez prawie dwa miesiące ponad trzy tysiące młodych sportowców rywalizowało o medale w 16 dyscyplinach.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś podkreśla, że olimpiada młodzieży to duży sukces promocyjny dla naszego regionu.

- Po raz kolejny pokazaliśmy się jako bardzo gościnne miejsce, tym razem dla młodych sportowców. Mieli okazję rywalizować w różnych miejscach: w dużych miastach i w małych miejscowościach, które też dysponują świetną bazą, jak chociażby Chęciny, gdzie walczyli judocy. Oczywiście, poprzez sportowców i trenerów zaprosiliśmy ich rodziny to odwiedzenia ziemi świętokrzyskiej już podczas tych wakacji. Poza walorami krajobrazowymi nasz potencjał to ludzie, którzy są gościnni i życzliwi. Nie zapominajmy również o kuchni świętokrzyskiej, bo o naszej zalewajce to już legendy krążą wśród młodych sportowców – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce Andrzej Pruś.

- Serdecznie gratuluję sportowcom, bo to oni dostarczyli nam wielu emocji. Był pot i łzy, czyli to, co w sporcie można zaobserwować. Organizacja olimpiady to było bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne, przy którym pracowały setki osób. Tego nie widać z trybun, bo kibic obserwuje tylko efekt końcowy. Wszystkim organizatorom należą się słowa uznania – powiedział Radiu Kielce przewodniczący komitetu organizacyjnego, członek zarządu województwa świętokrzyskiego Mariusz Gosek.    

Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazało dofinansowanie na organizację olimpiady w wysokości 2,5 mln zł. 800 tysięcy dołożył samorząd województwa świętokrzyskiego, a 190 tysięcy wpłynęło od Fundacji LOTTO.

Prawie milion złotych kosztował sprzęt sportowy zakupiony specjalnie na zawody, a teraz pozostanie on w naszym województwie.

W klasyfikacji generalnej województwo świętokrzyskie zajęło 14. miejsce, mając na koncie 318,5 pkt. Zwyciężyło Mazowsze – 1478,5 pkt.

Tagi do tego wpisu
Reklama