Starosta starachowicki z absolutorium

Data publikacji: 27.06.2019 13:25
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Piotr Babicki - starosta starachowicki

Na zdjęciu: Piotr Babicki - starosta starachowicki
Starachowice. 30.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Starachowickiego. Podczas dzisiejszej sesji radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 roku. Jak przypominali podczas dyskusji zarówno członkowie koalicji, jak i opozycji, ubiegłoroczny budżet realizowany był przez dwa zarządy.

Do 22 listopada powiatem zarządzała starosta Danuta Krępa z Prawa i Sprawiedliwości, po wyborach samorządowych władzę przejął KWW Marka Materka w koalicji z PSL-em i Porozumieniem Razem dla Mieszkańców.

Jednogłośne poparcie to wyraz akceptacji dla obu ekip rządzących. Joanna Główka, radna Prawa i Sprawiedliwości, przed głosowaniem nad absolutorium zaznaczyła w imieniu klubu, że poparcie dla starosty zostanie udzielone ze względu na fakt, że większość działań w 2018 roku prowadzona była przez poprzedni zarząd.

Starosta starachowicki Piotr Babicki dziękując za udzielenie absolutorium mówił, że w tym roku jego udzielenie składa się z dwóch głosowań. Jedno z nich obejmuje raport o stanie powiatu, a dopiero kolejne to udzielenie absolutorium. Przypomniał też, że 95 procent budżetu zrealizowane zostało przez poprzedni zarząd, a obecnemu udało się w ostatnim miesiącu roku ten budżet spiąć.

Powiat starachowicki zarządza 25 jednostkami budżetowymi, w tym 8 szkołami.

Reklama