Wielka konwencja PiS w Katowicach

Data publikacji: 27.06.2019 15:20
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Od lewej: Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, poseł Krzysztof Lipiec i poseł Marek Kwitek

Od lewej: Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, poseł Krzysztof Lipiec i poseł Marek Kwitek
Kielce. 27.06.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

„Myśląc Polska” - to hasło trzydniowej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się w Katowicach od 5 do 7 lipca. Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur PiS zapowiada, że w konwencji weźmie udział ponad stu przedstawicieli ugrupowania z regionu.

Parlamentarzysta zaznacza, że będą to ludzie ze świata polityki, kultury i biznesu, którzy będą pracować nad stworzeniem optymalnego programu wyborczego dla Prawa i Sprawiedliwości.

- Podczas konwencji odbędzie się 16 głównych spotkań programowych i 70 paneli specjalistycznych. Myślę, że same te liczby pokazują, że będzie tam co robić. Zakres rozmów będzie bardzo szeroki, od polityki prorodzinnej, po szeroko rozumiany biznes, sprawy związane z działalnością gospodarczą, a także kwestie tworzenia  dobrych, przyjaznych warunków do rozwoju polskiej przedsiębiorczości - dodaje.

Parlamentarzysta podkreśla, że po zakończeniu konwencji w Katowicach, świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczną cykl spotkań z przedstawicielami ugrupowania w każdym powiecie, a także z mieszkańcami regionu.

Poseł Marek Kwitek zaznaczył, że przykładem realizacji obietnic i zobowiązań Prawa i Sprawiedliwości jest obecnie wdrażany w życie projekt zerowego podatku PIT dla osób do 26 roku życia.

- Chcemy, aby ten projekt wszedł w życie od 1 sierpnia. Dzięki temu, młodzi ludzie, którzy podejmują pracę lub już pracują, będą mogli być zwolnieni całkowicie z tego podatku. Są to duże pieniądze, można powiedzieć, że w skali roku to dodatkowa trzynastka dla ludzi młodych - dodaje.

Zdaniem Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego, podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości podnoszone będą także kwestie samorządowe.

- Jako Prawo i Sprawiedliwość podkreślamy, że samorząd jest ogromnym dokonaniem ostatnich 30 lat, nie negujemy także zmian i poprawek, jakie powinny w nich zachodzić. Jednak wydaje się, że te zmiany, które w ostatnim czasie przedstawiła opozycja co do samorządu, dążą do wywrócenia porządku i ładu państwowego. PiS nie jest partią, która centralizuje władze w naszym kraju, a wręcz przeciwnie. Dobrym tego przykładem jest rosnąca liczba przywracanych w tej kadencji posterunków policji – dodaje.

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego zaznacza, że wielu przedstawicieli świętokrzyskich samorządów weźmie aktywny udział w specjalistycznych panelach eksperckich podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

- Tylko aktywny udział w takich dyskusjach zapewnia to, że wiele wypracowanych tam propozycji znajduje się w ogólnopolskich programach. Podczas poprzednich kongresów, dobre pomysły były akceptowane na szczeblu ogólnym i mamy nadzieję, że tak będzie także i w tym przypadku - zaznacza.

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach rozpocznie się w piątek 5 lipca i potrwa do niedzieli 7 lipca.

Od lewej: Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i poseł Krzysztof LipiecKielce. 27.06.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Reklama