Ukradł sprzęt za setki tysięcy złotych

Data publikacji: 28.06.2019 11:13
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. archiwum policji

Nawet 120 tysięcy złotych mogą sięgać straty, spowodowane przez 40-letniego mieszkańca Pińczowa w jednym ze staszowskich sklepów. Mężczyzna, który pracował w placówce ukradł z niego materiały budowlane, sprzęt przemysłowy oraz wyposażenie wnętrz.

Staszowscy policjanci w miniony poniedziałek poinformowani zostali przez jednego z pracowników sklepu budowlanego w powiecie staszowskim, że w sklepie ujęta została osoba dokonująca kradzieży. Dyżurny staszowskiej jednostki niezwłocznie na miejsce skierował patrol policji. Ujęty 40- latek, jeszcze przed przyjazdem policji chciał uciec przez okno z budynku firmy. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy w Staszowie.

Przez kolejne dni, mundurowi próbowali ustalić sposób działania zatrzymanego. W miejscu zamieszkania mężczyzny znaleźli znaczną ilość materiałów pochodzących ze sklepu. W okresie od maja 2015 roku do czerwca bieżącego roku mężczyzna dokonał przywłaszczenia mienia sięgającego kwoty 120 tysięcy złotych.

Zatrzymany postanowieniem Sądu Rejonowego w Staszowie został tymczasowo aresztowany. Teraz najbliższe dwa miesiące spędzi „za kratami”. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tagi do tego wpisu
Reklama