Szokująca kradzież! Złodzieje nie oszczędzają nawet bezdomnych zwierząt

Data publikacji: 01.07.2019 13:49
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec. Okradziona siedziba Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”

Ostrowiec. Okradziona siedziba Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”
01.07.2019 / Fot. Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Animals

Zapas karmy na cały rok dla bezdomnych zwierząt z Ostrowca Świętokrzyskiego został skradziony w nocy z soboty na niedzielę. Jak informuje Barbara Pastuszka z Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”, straty zostały oszacowane na kilkanaście tysięcy złotych. Samej karmy było około trzech ton.

- Zniknęło wszystko, co dostaliśmy od ludzi na różnych akcjach i gwarantowało utrzymanie naszych bezdomnych podopiecznych przez kolejny rok. To karma sucha, mokra, psia, kocia, miseczki i akcesoria typu: smycze, kagańce, szelki - mówi Barbara Pastuszka.

Karma przechowywana była w siedzibie „Animalsów” przy ulicy Sienkiewicza 66. Barbara Pastuszka apeluje, aby osoby, które coś widziały, zgłosiły to na policję. Ludzie, poruszeni zuchwałą kradzieżą, angażują środki, aby pomóc stowarzyszeniu i bezdomnym zwierzętom.

Ostrowiec. Okradziona siedziba Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”01.07.2019 / Fot. Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Animals

- Dla nas to jest niepojęte, bo to blok w centrum miasta, weekend, ludzie wracali z różnych imprez. Poza tym to 3 tony, więc złodziej musiał mieć samochód dostawczy - mówi Barbara Pastuszka.

Dodaje, że prawdopodobnie było to kilka osób. W pomieszczeniu pozostała jedynie karma, która miała rozerwane opakowanie i sklejone zwykłą taśmą. 

Pod opieką ostrowieckich „Animalsów” jest 30 kociąt, a także ponad 30 psów, w tym 17 szczeniąt. Sprawą zajmie się ostrowiecka policja.

Tagi do tego wpisu
Reklama