Elektryk z nowymi boiskami. Skorzystają z nich nie tylko uczniowie

Data publikacji: 01.07.2019 15:27
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Remont boisk w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach

Remont boisk w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach
Kielce. 01.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kończy się budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Uczniowie szkoły będą mieli profesjonalne obiekty do uprawiania siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Jak mówi Władysław Zaucha, dyrektor szkoły właśnie trwają ostatnie prace przy sztucznej nawierzchni.

- Wybudowany jest kompleks boisk, dodatkowo jest też siłownia zewnętrzna. Obecnie powstaje trzecia warstwa nawierzchni, kolorowa z liniami. Oświetlenie też już jest gotowe, trzeba je tylko podłączyć.

Dyrektor „Elektryka” podkreśla, że boiska rozwiążą ogromny problem z brakiem infrastruktury sportowej. Funkcjonujące przy szkole boiska z nawierzchnią asfaltową były niebezpieczne dla młodych ludzi. Tym bardziej, że nie remontowano ich od 50 lat. W efekcie nauczyciele zabierali uczniów na lekcje wychowania fizycznego na przykład na stadion międzyszkolny.

Władysław Zaucha dodaje, że z nowych boisk będą mogli korzystać również mieszkańcy Kielc. To dlatego, że kompleks powstał dzięki budżetowi obywatelskiemu. Uczniowie przekonali okolicznych mieszkańców do tego, by poparli projekt.

- My sprawujemy nadzór i opiekę, stąd monitoring będzie czuwał, by nie doszło do dewastacji. Wejście na kompleks będzie między innymi od strony ronda.

Władysław Zaucha przyznaje jednak, że w czasie lekcji dostęp do boisk będzie dla mieszkańców utrudniony, bowiem będą tam się odbywać lekcje wychowania fizycznego. Natomiast popołudniami i w weekendy, każdy chętny będzie mógł z obiektu skorzystać.

Reklama