Świętokrzyski NFZ z nowym punktem obsługi

Data publikacji: 01.07.2019 15:38
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07.2019 Kielce. Nowy punkt przyjęć klientów przy rondzie Herlinga-Grudzińskiego

01.07.2019 Kielce. Nowy punkt przyjęć klientów przy rondzie Herlinga-Grudzińskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nowy punkt obsługi klientów uruchomił świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Będzie w nim można złożyć wniosek do sanatorium, wyrobić kartę EKUZ, złożyć wniosek na leczenie uzdrowiskowe oraz potwierdzić profil zaufany pacjenta.

Nowy punkt obsługi interesantów mieści się przy rondzie Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy alei IX Wieków Kielc 2a. Lokalizację chwalił przebywający dziś w Kielcach Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia.

- Cieszę się, że w tak dobrym miejscu jest ten punkt. Blisko zarówno na przystanek autobusowy, jak i do wielopoziomowego parkingu. Dobrze, że chociaż część spraw pacjenci będą mogli załatwić w warunkach, jakie przystoją na XXI wiek - mówił wiceminister.

Szybkość i sprawność wyrabiania dokumentów sprawdził m.in. Krzysztof Słoń, który przy okazji uruchomienia punktu wyrobił sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

- Trwało to kilkadziesiąt sekund. Wystarczy podać swoje dane, udokumentować je przy pomocy np. dowodu osobistego, czy prawa jazdy i karta jest już gotowa. Jestem przykładem na to, że obsługa w tym punkcie jest bardzo sprawna. Ważne, że można przyjść tu z dziećmi, ponieważ specjalnie dla nich zorganizowano mini kącik zabaw - dodał senator Słoń.

W przyszłości świętokrzyski oddział NFZ zamierza wybudować nową siedzibę, która będzie się znajdowała przy ulicy Langiewicza. Andrzej Jacyna, prezes NFZ poinformował, że zabezpieczono już pieniądze na realizację tej inwestycji.

- Zgodę na budowę muszę jeszcze uzyskać od rady Narodowego Funduszu Zdrowia i mam nadzieję, że to się stanie 10 lipca na najbliższym jej posiedzeniu. Środki na ten cel już zabezpieczyliśmy. Kwota będzie zależała od tego, ile pani dyrektor świętokrzyskiego funduszu będzie potrzebować na realizację tej inwestycji - dodał Andrzej Jacyna.

Zapowiedział, że gdy tylko zostaną załatwione sprawy formalne, bez zwłoki rozpocznie się budowa nowej siedziby dla świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Reklama