SLD do wyborów pójdzie w koalicji, ale jeszcze nie wie jakiej

Data publikacji: 01.07.2019 17:35
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Andrzej Szejna - wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Agata Pawłowska

Na zdjęciu: Andrzej Szejna - wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Agata Pawłowska
Kielce. 01.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Sojusz Lewicy Demokratycznej w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu wystartuje w koalicji - tak zadecydowali członkowie ugrupowania w ogólnopolskim referendum. Jak poinformował podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Andrzej Szejna, przewodniczący świętokrzyskich struktur Sojuszu - w naszym regionie w referendum wzięło udział ponad 640 osób.

- Frekwencja w regionie wyniosła około 62 procent. Prawie 76 procent głosujących opowiedziało się za startem w koalicji z siłami progresywnymi i demokratycznymi. Pozostali oddali głos za samodzielnym startem SLD w nadchodzących wyborach. Myślę jednak, że wszyscy, którzy opowiedzieli się za samodzielnym startem także będą współpracować przy budowaniu koalicji, która wyłoni się w nadchodzących negocjacjach - dodał.

Andrzej Szejna zaznaczył, że o ostatecznym kształcie koalicji po stronie opozycji zadecyduje wola innych ugrupowań politycznych, w tym m.in. Platformy Obywatelskiej.

- Naszym pierwszym krokiem po referendum będzie próba łączenia sił na lewicy oraz rozmowa z Platformą Obywatelską jako partnerem, z którą w wyborach europejskich współpracowało nam się bardzo dobrze. Platforma okazała się partnerem wiarygodnym. Przede wszystkim powinniśmy jednak zjednoczyć siły lewicowe, które także powinny współpracować z PO, Nowoczesną czy partią Zielonych nad tworzeniem jak najszerszego bloku - dodał.

Przewodniczący Sojuszu w regionie podkreślił, że przyszła koalicja będzie tak szeroka, jak szerokie minimum programowe uda się wypracować pomiędzy wszystkimi ugrupowaniami. Jak zaznaczył - SLD jest także otwarte na współpracę z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Podczas konferencji prasowej na Placu Artystów Andrzej Szejna podsumował także swoje dotychczasowe spotkania z mieszkańcami regionu.

Tagi do tego wpisu
Reklama