Obwodnica Pińczowa dopiero na koniec roku

Data publikacji: 04.07.2019 17:55
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Obwodnica Pińczowa

Obwodnica Pińczowa
Pińczów. 04.07.2019 / Fot. UMiG Pińczów

Prace budowlane na obwodnicy Pińczowa są już na półmetku. Projekt zakłada budowę arterii po południowo-wschodniej stronie miasta, która połączy najważniejsze drogi dojazdowe: trasę wojewódzką nr 766 wiodącą od Kielc oraz 767 prowadzącą do Buska Zdroju. W ramach projektu rozbudowane zostaną także fragmenty obu dróg wojewódzkich.

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa informuje, że zaawansowanie prac przy budowie obwodnicy o długości 4,6 kilometrów jest na poziomie 50 procent.

- W Pińczowie m.in. na ulicy Batalionów Chłopskich położony został już asfalt. W tym tygodniu będzie położona również nowa nawierzchnia asfaltowa na istniejącej już drodze w miejscowości Pasturka oraz na nowych powstających odcinkach obwodnicy. Ponadto trwają prace przy tunelach, które umożliwią komunikację wzdłuż ulicy Ogrodowej oraz ulicy Grodziskowej - mówi burmistrz.

Burmistrz przypomina, że w ramach modernizacji drogi w Pasturce wybudowana zostanie ścieżka rowerowa oraz chodnik. Ponadto nowa obwodnica Pińczowa pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum, co poprawi jakość życia mieszkańców miasta.

- Początek naszej obwodnicy będzie się znajdował pomiędzy Pińczowem, a Brześciem. Tu będzie pierwsze rondo. Kolejne rondo będzie zlokalizowane na drodze powiatowej w miejscowości Włochy. Nowy odcinek drogi będzie przebiegał przez teren tzw. garbu pińczowskiego, który poprowadzi do drogi wojewódzkiej relacji Pińczów-Busko - mówi burmistrz.

Pierwotnie inwestycja miała być gotowa do 31 października tego roku. Budowa opóźni się jednak o dwa miesiące, a zakończenie prac nastąpi dopiero w grudniu.

Budowa obwodnicy Pińczowa jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, a wartość robót wraz z projektem, to 38 milionów złotych.

Przypomnijmy, umowa z wykonawcą została podpisana w maju 2017 roku.

Reklama