Wicepremier Gliński: wiarygodność i praca dla ludzi - podstawowe wymiary naszej polityki

Data publikacji: 05.07.2019 16:24 / Data aktualizacji: 05.07.2019 17:42
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: wicepremier Piotr Gliński

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: wicepremier Piotr Gliński
05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wystąpienie wicepremiera Piotra Glińskiego rozpoczęło trzydniową konwencję programową Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy w Katowicach. Wydarzenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbywa się pod hasłem „Myśląc: Polska 2019”.

Piotr Gliński, szef rady programowej Prawa i Sprawiedliwości rozpoczął swoje wystąpienie od uczczenia minutą ciszy trzech górników, którzy w poniedziałek zginęli w kopalni Murcki-Staszic.

Piotr Gliński zaznaczył, że przed czterema laty Prawo i Sprawiedliwość w tym miejscu podczas poprzedniej konwencji pokazało, że jest merytoryczne i dojrzałe, a także gotowe do przejęcia odpowiedzialności za Polskę.

- Dziś możemy z dumą powiedzieć, że nasz program i nasza ciężka praca przyniosła Polsce owoce. Możemy z otwartą przyłbicą zdać Polakom sprawozdanie z naszej pracy, z tego jak pełniliśmy nasze obowiązki, które polski naród nam powierzył. Rozpoczynająca się dziś druga konwencja programowa „Myśląc: Polska 2019" jest swoistym raportem z naszych dotychczasowych zobowiązań programowych. Jest to wyraz normalności i rzetelności w polityce - dodaje.

Piotr Gliński zaznaczył, że wiarygodność i praca dla ludzi to dwa podstawowe wymiary polityki prowadzonej przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

- Prawo i Sprawiedliwość - Zjednoczona Prawica jest wiarygodna, ciężko pracuje i jest zawsze blisko ludzi. W trakcie naszych obrad zaprezentujemy też wiele nowych pomysłów i zamierzeń, niektóre z nich będą pewnie testowane w debacie z ekspertami i poddawane krytyce. Nie boimy się krytyki i otwartej debaty. Nie boimy się także nowych wyzwań programowych - a otwarty dialog z obywatelami, ekspertami, a także naszymi adwersarzami politycznymi jest naszym obowiązkiem - zaznaczył.

Bezpośrednio po wystąpieniu wicepremiera Piotra Glińskiego rozpoczęły się cztery sesje plenarne - dotyczące odpowiedzialnego rozwoju, energetyki, ochrony środowiska oraz społeczeństwa obywatelskiego. Równolegle będzie się toczyć kilkanaście paneli specjalistycznych.

Łącznie podczas 3 dni obrad odbędzie się 16 sesji plenarnych i prawie 70 paneli specjalistycznych. Głos zabierze około 450 prelegentów, zarówno polityków, jak i ekspertów. W katowickiej konwencji bierze udział także liczna delegacja przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości z regionu świętokrzyskiego.

Podobne wiadomości
Reklama