Kamil Suchański nie wybiera się do parlamentu

Data publikacji: 05.07.2019 18:00
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kamil Suchański - przewodniczący kieleckiej Rady Miasta

Kamil Suchański - przewodniczący kieleckiej Rady Miasta
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Przewodniczący kieleckiej Rady Miasta, Kamil Suchański nie zamierza ubiegać się o mandat parlamentarzysty. Informacje o tym jakoby planował kandydowanie do parlamentu w jesiennych wyborach, od kilku miesięcy pojawiają się na internetowych forach i w serwisach społecznościowych. Radny nie wyklucza natomiast walki o stanowisko prezydenta Kielc, gdyby doszło do przedterminowych wyborów.

W rozmowie z Radiem Kielce Kamil Suchański potwierdził, że dochodziły do niego głosy, jakoby pertraktował z Prawem i Sprawiedliwością w sprawie wejścia na listę tej partii. Świadczyć miało o tym wspólne głosowanie przeciwko udzieleniu wotum zaufania prezydentowi Kielc Bogdanowi Wencie. Stanowczo zdementował jednak te informacje. Przyznał natomiast, że rozważał start w wyborach do Senatu, ale właśnie po sesji absolutoryjnej ostatecznie zrezygnował z tego pomysłu.

- Byłoby to postrzegane, jako forma ucieczki, tymczasem czuję, że jestem potrzebny Kielcom. Mimo że wiem, iż sondaże dają mi dość duże szanse na dobry wynik, to do Senatu startować nie będę - stwierdził przewodniczący Rady Miasta.

Dodał, że nie byłoby dobrym pomysłem zamienianie mandatu radnego na parlamentarny, po niecałym roku jego sprawowania.

Kamil Suchański przyznał, że myśli o tym, czy w przyszłości ubiegać się o fotel prezydenta Kielc. Jak powiedział, nie wystartował w ostatnich wyborach na to stanowisko, ponieważ liczył na realizowanie przez Bogdana Wentę programu, który wspólnie firmowali.

- Teraz muszę patrzeć na ręce władzom miasta. Prezydent Bogdan Wenta nie realizuje programu, który podpisał swoim nazwiskiem. Nie wiem, czy się go wyrzeka, czy może nie zna jego założeń - mówi Kamil Suchański.

Przewodniczący Rady Miasta przywołuje kwestię przedwyborczej obietnicy, dotyczącej zamieszczania na przystankach rozkładów z dużymi czytelnymi literami. Prezydent na interpelację w tej sprawie odpowiedział teraz, że nie widzi potrzeby wprowadzania zmian.

Kamil Suchański startował w wyborach samorządowych jako kandydat koalicji Projekt Świętokrzyskie Bezpartyjny i Niezależny, stanowiącej zaplecze Bogdana Wenty.

Reklama