Prezes Kaczyński: dobra zmiana będzie kontynuowana

Data publikacji: 06.07.2019 13:02
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: IAR
Katowice. Konwencja PiS. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński - prezes PiS

Katowice. Konwencja PiS. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński - prezes PiS
Katowice. 06.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Żeby iść dalej potrzebujemy kontynuacji programu, a tam gdzie trzeba także zmiany; potrzebujemy programu dla wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju - mówił w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji "Myśląc: Polska". Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- To poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć do jeszcze bardziej wytężonej pracy niż dotychczas, do pracy dla Polski" - zadeklarował Kaczyński.

- Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce - dodał.

Prezes PiS podkreślił, że to druga tego typu konwencja działaczy PiS w Katowicach - poprzednia miała miejsce cztery lata temu. Zaznaczył, że podczas poprzedniej konwencji PiS nie był pewien, że uda się wygrać wybory i mieć samodzielną większość. Jak dodał, obecnie Zjednoczona Prawica ma znakomity punkt startu.

- Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że ten wielki dorobek zostanie zmarnowany, że stracimy to, co uzyskaliśmy - podkreślał Kaczyński.

- Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju - dodał prezes PiS.

Kaczyński zaznaczył, że przed Zjednoczoną Prawicą jeszcze wiele wyzwań, ale - jak mówił - najważniejsze - jest wyzwanie dotyczące wielkiego programu społecznego i polityki wzrostu.

- Ja w to głęboko wierzę, że wszyscy uczestnicy naszego dzisiejszego spotkania, które zaczęło się wczoraj, a będzie kończyło się jutro, przyjmują takie założenie, iż nie możemy niczego uronić z tego, co zostało już przekazane społeczeństwu, niczego - powiedział.

W Katowicach od piątku trwa trzydniowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy "Myśląc: Polska", podczas której zaplanowano kilkanaście sesji plenarnych oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Konwencja ma na celu zarówno podsumować dotychczasowe działania rządu, jak i wypracować podstawy do stworzenia programu wyborczego partii.

Tagi do tego wpisu
Reklama