Konwencja pełna przemyśleń i nadziei

Data publikacji: 06.07.2019 14:26
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katowice. Konwencja PiS. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński - prezes PiS

Katowice. Konwencja PiS. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński - prezes PiS
Katowice. 06.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Nasze najważniejsze wyzwanie odnosi się do polityki wzrostu. Nie możemy uczynić niczego, co by spowodowało, że to co zostało już przekazane społeczeństwu zostanie zmarnowane, a jednocześnie musimy szukać wszystkich zasobów wzrostu - mówił w sobotę podczas konwencji PiS "Myśląc: Polska" w Katowicach prezes partii Jarosław Kaczyński.

Na początku swojego wystąpienia prezes ugrupowania podziękował wszystkim wyborcom, którzy poparli Zjednoczoną Prawicę w poprzednich wyborach. Jak stwierdził, to poparcie traktuje jako zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy dla Polski.

- Ta konwencja jest podobna do tej sprzed 4 lat, a jednocześnie inna. Wówczas nie byliśmy pewni tego czy wygramy wybory, czy nawet realizując program utrzymamy poparcie i zyskamy wiarygodność. Dziś możemy także powiedzieć, że utrzymaliśmy poparcie i zyskaliśmy wiarygodność. To znakomity punkt startu dla naszej dalszej pracy - dodaje.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że aby iść dalej Zjednoczona Prawica potrzebuje nowego programu, ma to być program kontynuacji, który będzie skierowany do wszystkich Polaków.

- Potrzebujemy programu stabilizacji i spokoju. Programu, który będzie zapewniał nam rozwój i sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju. Stoją przed nami bardzo poważne wyzwania odnoszące się do wszystkich sfer życia zarówno społecznego, politycznego, jak i gospodarczego - dodaje.  

- Jest jeszcze jeden wymiar, o który musimy szczególnie dbać, tym wymiarem jest wolność. Polska musi pozostać wyspą wolności. Dziś jesteśmy wyspą wolności, dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata - stwierdził Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Jarosław Gowin, prezes Porozumienia stwierdził, że ostanie cztery lata pokazały, że Polska stała się najbezpieczniejszym krajem w Europie. Mamy jednak świadomość, że nie jesteśmy nawet w połowie drogi, mamy przed sobą szereg wyzwań. Jesteśmy tu po to, aby te wyzwania zdefiniować i wskazać drogi rozwoju - stwierdził.

W swoim wystąpieniu Jarosław Gowin zaznaczył, że Polskę czekają ogromne cywilizacyjne projekty takie jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, elektrowni jądrowej, czy kolejnych inwestycji w komunikacyjnych. Prezes Porozumienia zaznaczył, że Polska jest i pozostanie państwem unitarnym, a pojawiające się ostatnio propozycje o federalizacji państwa są wysoce szkodliwe.

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, a także prezes Solidarnej Polski w swoim wystąpieniu zaznaczył, że 4 lata temu celem obozu Zjednoczonej Prawicy była m.in. naprawa państwa, po to, aby mogło chronić bezbronnych i słabych i będzie zaprzeczało w swojej filozofii, że jest słabe wobec silnych, a silne wobec słabych.

W drugim dniu konwencji programowej PiS na godzinę 15.00 zaplanowano także wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, a także byłej premier Beaty Szydło. Sobotnie obrady i sesje eksperckie podczas konwencji „Myśląc Polska 2019" potrwają do 21.45.

Reklama