Zalew w Chańczy ulubionym miejscem do wypoczynku

Data publikacji: 06.07.2019 16:41
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zalew w Chańczy

Zalew w Chańczy
Chańcza. 06.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zalew w Chańczy od lat jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc rekreacyjnych przez mieszkańców regionu świętokrzyskiego.

Można tu skorzystać z kilku plaż z wydzielonymi miejscami do kąpieli. Zbiornik znajduje się na pograniczu powiatów kieleckiego i staszowskiego. W sobotę przyjechały tu nie tylko osoby z regionu świętokrzyskiego, ale także między innymi z Małopolski. Wszyscy podkreślają, że jest to wspaniałe miejsce zarówno dla miłośników plażowania, jak i surfingu, regat czy kajaków.

- Przyjeżdżamy tu z Krakowa co roku od 6 lat. Dzieci bardzo lubią to miejsce - powiedział pan Rafał. - Przyjechałam razem z mężem i dziećmi. Lubimy tu wypoczywać, kąpać się. Jest bardzo fajny klimat. Dodatkowo poznaliśmy się tutaj z mężem, więc jest to dla nas sentymentalne miejsce - dodała pani Nina.

Zjeżdżają się tu także wędkarze. dla których jest to prawdziwy raj. Jak mówią, w wodach Chańczy żyją duże populacje sandacza, leszcza, suma, okonia, czy karpia.

- Ryby są smaczne, jest ich dużo. Poza tym jest to tak ogromny teren, że nigdy nie brakuje dla nas miejsca. Samo wędkowanie to dla nas relaks, ze złowionych ryb przyrządzamy później pyszną kolację - mówią wędkarze.

Wokół zbiornika miłośnicy leśnych wycieczek mogą spacerować zielonymi duktami ciesząc się spokojem i ciszą. W pobliżu można także znaleźć noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, domkach, ośrodkach wypoczynkowych oraz na campingach.

Tagi do tego wpisu
Reklama