Rusiecki: PSL jest marginesem na rynku politycznym i nie ma nic do zaoferowania

Data publikacji: 06.07.2019 19:40
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: senator Jarosław Rusiecki

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: senator Jarosław Rusiecki
05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Prezes Kosiniak ma ciągle nieuzgodnione kwestie polityczne z panem Kamyszem i myślę, że żongluje tymi informacjami negocjując coś o czym nie wiemy, co później skończy się jak zwykle zrejterowaniem i przyłączeniem się do silniejszej frakcji - stwierdził senator Jarosław Rusiecki, oceniając decyzję Polskiego Stronnictwa Ludowego po posiedzeniu Rady Naczelnej ugrupowania.

- PSL ma swoje problemy, myślę, że w tej chwili jest marginesem na rynku politycznym. Nie ma niczego konkretnego do zaproponowania. Raz jest z Koalicją Europejską, która atakuje kościół, polską tradycję a z drugiej strony chce tej tradycji bronić. Jest to złożony konstrukcyjny dylemat pana prezesa Kosiniaka-Kamysza - dodaje.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu (od lewej): marszałek Andrzej Bętkowski, poseł Krzysztof Lipiec, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa i Małgorzata Pruś05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Polskie Stronnictwo Ludowe układa swoje plany polityczne według nie do końca zrozumianej filozofii - mówi Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

- Niejednokrotnie przyłapaliśmy PSL na niekonsekwencji, czego ostatnim przykładem jest udział w wyborach do Europarlamentu wspólnie z Koalicją Europejską. To przykład niezrozumiałej dla mnie schizofrenii politycznej - dodaje.

Krzysztof Lipiec zaznacza, że wyborcy wystawią prawdziwą ocenę środowisku politycznemu PSL w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Poseł Michał CieślakKatowice. 06.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

W ocenie posła Michała Cieślaka, szefa świętokrzyskich struktur Porozumienia, rozbijanie bloków wyborczych na opozycji jest niepotrzebnym rozdrobnieniem sceny politycznej.

- PSL widząc, że popełnił duży błąd wchodząc w Koalicję Europejską, dając tym samym twarz różnego rodzaju pomysłom, z którymi nie zgadza się prawa strona tego ugrupowania, próbuje w tym momencie odbić się od tego. Czy będzie ona skuteczna, czas pokaże - zaznaczył.  

Podczas posiedzenia Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawiciele ugrupowania zadecydowali, że w wyborach parlamentarnych na pewno nie wystartują razem z partiami lewicowymi, utworzą natomiast komitet PSL - Koalicja Polska, deklarują także chęć rozmów z Platformą Obywatelską.

Reklama