Najważniejszą dla nas wartością jest Polska [KOMENTARZE PO KONWENCJI]

Data publikacji: 06.07.2019 20:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu (od lewej): marszałek Andrzej Bętkowski, poseł Krzysztof Lipiec, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa i Małgorzata Pruś

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu (od lewej): marszałek Andrzej Bętkowski, poseł Krzysztof Lipiec, Andrzej Pruś - przewodniczący sejmiku województwa i Małgorzata Pruś
05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec podsumowując drugi dzień konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że wystąpienia wszystkich liderów Zjednoczonej Prawicy były pełne energii. Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu określił ambitne cele rozwojowe na najbliższe lata.

- Jestem przekonany, że to wszystko dobrze wróży nam na przyszłość, podchodzimy jednak do tego również z wielką pokorą i odpowiedzialnością. Tak jak do tej pory, będziemy blisko ludzi, chcemy wsłuchiwać się w ich głos. Nie zmarnujemy tego kapitału, którym nas obdarzyli - podkreślił.

- Różnica pomiędzy nami, a totalną opozycją jest jakościowa. My przedstawiamy program i jesteśmy gotowi na debatę i dyskusję. Z drugiej strony słyszymy tylko inwektywy i zapowiedzi programu, którego jeszcze nie ma. Jedyny program jaki mają, to program telewizyjny drukowany w „Gazecie Wyborczej”, my natomiast chcemy merytorycznej dyskusji o Polsce. W polityce najważniejsza jest wiarygodność. Przez te cztery lata udowodniliśmy, że jesteśmy wiarygodni dotrzymujemy słowa - dodaje.

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Panel specjalistyczny: Socjalne uwarunkowania służby w nowoczesnych Siłach Zbrojnych RP. Drugi z lewej: senator Jarosław RusieckiKatowice. 06.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Senator Jarosław Rusiecki ocenia, że zarówno wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, Beaty Szydło, jak również liderów Zjednoczonej Prawicy ukazały, że zjednoczenie środowisk Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski daje szansę na intensywny rozwój naszej ojczyzny między innymi w obszarze gospodarczym.

- Zwracam uwagę szczególnie na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego, który daje szansę niwelowania dystansów komunikacyjnych, jak również dalszy impuls do rozwoju gospodarczego - dodaje.

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach. Poseł Michał CieślakKatowice. 06.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Poseł Michał Cieślak podkreśla, że drugi dzień konwencji programowej w Katowicach był okazją do podsumowania czteroletniej kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy. Jak zaznacza z wypowiedzi wszystkich liderów obozu rządzącego wynika jasny przekaz, że kolejna kadencja ma upłynąć pod znakiem budowania i silnej Polski.

- Chcemy, aby ten czas skoncentrować na dużych inwestycjach takich jak CPK, przekop Mierzei Wiślanej, budowa tunelu w Świnoujściu, Via Karpatia, duży program polityczny trójmorza. Będzie to czas wielkich inwestycji i wielkich zmian m. in. w zakresie wykorzystania pełnego potencjału małych i średnich miast - dodaje.

Katowice. Konwencja programowa PiS. Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu05.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zdaniem poseł Anny Krupki, wiceminister sportu i turystyki, wystąpienia podczas sobotniej części kongresu Prawa i Sprawiedliwości, nakreśliły kierunki rozwoju Polski na najbliższe miesiące i lata.

- Cały czas najważniejszą dla nas wartością jest Polska. Dzięki naszej wiarygodności w realizacji obietnic będziemy wzmacniać i rozwijać ojczyznę. Będziemy dążyć do tego aby Polska była silna i wielka z jeszcze mocniejszą pozycją na arenie międzynarodowej - zaznaczyła.

Anna Krupka podkreśla, że owocem obrad kongresu Prawa i Sprawiedliwości będzie skuteczny program na jesienne wybory parlamentarne.

Reklama