Prezes Kaczyński: zwyciężymy myślą i czynem

Data publikacji: 07.07.2019 16:34
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Trzeci dzień konwencji PiS. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński - prezes PiS

Trzeci dzień konwencji PiS. Na zdjęciu Jarosław Kaczyński - prezes PiS
Katowice. 07.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego podsumowało konwencję programową Zjednoczonej Prawicy „Myśląc Polska” w Katowicach. Podczas przemówienia Jarosław Kaczyński podkreślił, że były to bardzo owocne trzy dni obrad.

Jak zaznaczył - wzięło w nich udział 10 tysięcy osób, to wielkie osiągnięcie.

- Byłoby dobrze gdybyśmy o tak duże liczby zwiększyli swój wynik w nadchodzących wyborach - mówił.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że trzydniowa konwencja była bardzo ważnym krokiem przygotowującym do kampanii wyborczej.

- Wypada zapytać Polaków, jaka forma uprawiania polityki jest lepsza, czy taka jaką my stosujemy dyskutując, przygotowując programy, a następnie je realizując, czy ta, która opiera się na graniu na emocjach głównie tych negatywnych? Jestem przekonany, że ten pierwszy model jest nieporównanie lepszy dla Polski. Ta konwencja była tego dobitnym przykładem - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił kilkukrotnie, że jego ugrupowanie, jak i cała Zjednoczona Prawica są wiarygodne i w oparciu o wiarygodność budują swoje programy.

- Musimy iść tą drogą, bo innej dobrej dla naszej ojczyzny nie ma. Musimy budować wiarygodność i zaufanie, aby w ten sposób przekonywać społeczeństwo do tego, co czynimy. Do tej wielkiej dobrej zmiany. W ten sposób będziemy podtrzymywać ten dobry czas Polaków, dobry czas Polski, dlatego musimy te wybory wygrać. Zwyciężymy myślą i czynem, czynem i myślą - zakończył swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Od piątku w 16. sesjach plenarnych prawie 70. panelach specjalistycznych wzięło udział około 450 prelegentów. Omawiane tematy i propozycje posłużą do przygotowania przez Prawo i Sprawiedliwość programu do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Reklama