To jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych [KOMENTARZE PO KONWENCJI]

Data publikacji: 07.07.2019 16:41 / Data aktualizacji: 07.07.2019 17:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Katowice. Trzeci dzień konwencji PiS. Na zdjęciu od lewej: Jarosław Kaczyński - prezes PiS i poseł Porozumienia Michał Cieślak

Katowice. Trzeci dzień konwencji PiS. Na zdjęciu od lewej: Jarosław Kaczyński - prezes PiS i poseł Porozumienia Michał Cieślak
Katowice. 07.07.2019 / Fot. Radio Kielce

W ocenie posła Krzysztofa Lipca, prezesa świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości - konwencja programowa w Katowicach, to jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych w tym roku, które rangą może ustąpić tylko wyborom parlamentarnym.

- Dyskutowaliśmy o wszystkich problemach naszej ojczyzny i jej mieszkańców. Niebawem urobek tych spotkań znajdzie odzwierciedlenie w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości, który w najbliższym czasie będziemy prezentować. To miejsce przez ostatnie dni było burzą mózgów, w której nasze środowisko wykazało się mądrością i rozwagą - dodaje.

Jak zaznacza Krzysztof Lipiec - wiarygodność, o której wielokrotnie wspominał Jarosław Kaczyński jest najważniejszą cechą Zjednoczonej Prawicy.

Poseł Dominik Tarczyński zaznacza, że słowo wiarygodność po zakończonej konwencji jeszcze długo będzie brzmiało w uszach przedstawicieli opozycji.

- Ta debata i to, co wydarzyło się w trakcie tych trzech dni pokazało, że my faktycznie szukamy merytorycznych rozwiązań, a nie negatywnych emocji. Było to jedno z ważniejszych przesłań do opozycji totalnej, jak ta sama o sobie mówi - dodaje poseł.

- Nasza praca ma służyć Polsce i Polakom - to jest najważniejszy wydźwięk płynący z tej konwencji - ocenia Michał Cieślak, świętokrzyski parlamentarzysta Porozumienia.

- Prezes Kaczyński powiedział coś równie ważnego dla obozu Zjednoczonej Prawicy, my staramy się być wiarygodni w tym co mówimy, co robimy i jak postrzegamy naszą pracę. Prezes wielokrotnie podkreślał, że polityka w Polsce i słowa polityków muszą stać się synonimem wiarygodności. To bardzo ważne przesłanie zarówno dla całej sceny politycznej jak i Polaków - zaznacza.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, w rozmowie z Radiem Kielce podkreśla, że konwencja była czasem pełnym pozytywnych emocji i energii.

- Prezes Kaczyński w swoim ostatnim wystąpieniu pokazał, że jesteśmy przygotowani, mamy nakreślone kierunki działań. Liczba sesji plenarnych, a także specjalistycznych potwierdza, że w każdej dziedzinie mamy wielu fachowców i ekspertów, którzy zapewnią skuteczną realizację naszego programu - dodaje wojewoda.

Agata Wojtyszek zaznacza, że kluczowym słowem podczas trzydniowego spotkania, była wiarygodność, która w połączeniu z pokorą i ciężką pracą pozwoli na prowadzenie Polski do silnego rozwoju gospodarczego w kolejnych latach.

Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki podkreśla, że była to bardzo dobra konwencja programowa. Obrady polityków i specjalistów pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość ma wizję, w którą stronę Polska powinna iść i w jaki sposób się rozwijać - dodaje.

- Prowadzimy politykę opartą na wiarygodności. Pokazaliśmy to poprzez spełnianie kolejnych naszych obietnic. Nadal będziemy spełniać nasze postulaty programowe - zaznacza.

Anna Krupka podkreśla, że w porównaniu do opozycji Zjednoczona Prawica prowadzi politykę opartą na merytorycznej dyskusji, a nie na złych emocjach.

Senator Jarosław Rusiecki mówi, że jest zbudowany wysokim poziomem dyskusji, jaka miała miejsce podczas katowickiej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Jak zaznacza, zagadnienia przedstawione podczas licznych spotkań i rozmów posłużą do zbudowania programu, który jesienią tego roku poprowadzi obóz Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych.

Reklama