Woda w gminie Oksa nadal skażona

Data publikacji: 08.07.2019 10:32 / Data aktualizacji: 08.07.2019 11:11
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Gałęzice, gmina Piekoszów. 13.06.2019 / Fot. archiwum prywatne

Woda z ujęcia w Lipnie w gminie Oksa nie nadaje się jeszcze do spożycia. Jak informowaliśmy, w czwartek została skażona bakterią coli, dlatego wydano zakaz jej używania do bezpośredniego picia, przygotowywania napojów, ani do mycia owoców i warzyw.

- Problem dotyczy prawie 50 proc. gminy, tj. sołectw Lipno, Zalesie, Zakrzów, Rzeszówek, Błogoszów, Popowice, Oksa i Pawęzów - informuje Tadeusz Soboń, wójt gminy Oksa.

Jak dodaje, zaraz po postanowieniu sanepidu o zamknięciu ujęcia przystąpiono do chlorowania i dezynfekcji ujęcia wody w Lipnie oraz studni w celu uzdatnienia wody. Dziś do godziny 13.00 pracownicy sanepidu będą pobierali próbki wody do badania.

- Mam nadzieję, że jego wynik będzie dobry i w środę będzie można puścić wodę do sieci. To pierwsze tak duże skażenie ujęcia w Lipnie - dodał wójt Soboń. 

Jak poinformował, od czwartku cały czas woda pitna w butelkach oraz w beczkach dostarczana jest z ujęcia wody z Węgleszyna.

- W tym celu zakupiony został cały tir wody mineralnej butelkowanej. Koszt to 20 tys. złotych - dodaje wójt Tadeusz Soboń.

Cały czas sprawdzane są powody tak dużego skażenia wody.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
04.07.2019 14:39

Skażona woda w gminie Oksa

Reklama