Instytucje i spółki miejskie pod kontrolą audytorów

Data publikacji: 10.07.2019 14:38
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Miejski Zarząd Dróg w Kielcach

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Wskazane przez prezydenta Kielc instytucje samorządowe oraz spółki zarządzane przez miasto zostaną skontrolowane przez zewnętrznych audytorów. Z informacji Radia Kielce wynika, że Bogdan Wenta zdecydował także o przeprowadzeniu kontroli działalności niektórych byłych wydziałów w ratuszu.

Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc mówi, że na razie szczegółowe decyzje w tej sprawie nie zapadły, ale kwestia zewnętrznych audytów jest cały czas brana pod uwagę.

- Od początku kadencji prezydenta Bogdan Wenty te audyty były brane pod uwagę. Do tej pory nie zostały wykonane, co nie znaczy, że nie będą przeprowadzone. Ten temat jest analizowany w przypadku kilku jednostek miejskich i wydziałów - dodaje Porębski.

Z naszych informacji wynika, że kontrole mogłyby zostać przeprowadzone między innymi w Miejskim Zarządzie Dróg, Kieleckim Centrum Kultury i Kieleckim Parku Technologicznym.

Tymczasem dobiega końca wewnętrzna kontrola w MZD, prowadzona przez urzędników. Jej szczegóły będą znane prawdopodobnie pod koniec tygodnia. Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio Kielce, wątpliwości prezydenta budził sposób realizowania przez tę instytucję zamówień publicznych.

Reklama