„Jedynki” list PiS na wybory - zmiana i kontynuacja [KOMENTARZE]

Data publikacji: 13.07.2019 13:28
Autor: Daniel Lenart , Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Magdalena Galas-Klusek
Warszawa. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych PiS w wyborach parlamentarnych

Warszawa. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych PiS w wyborach parlamentarnych
Warszawa. 13.07.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Na pierwszych miejscach list PiS na wybory parlamentarne mamy zmianę i kontynuację. - Nasze „jedynki” będą szczególnie zaangażowane w wybory - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. W okręgu wyborczym nr 33 (województwo świętokrzyskie) liderem listy będzie Zbigniew Ziobro.

Anna Krupka, wiceminister Sportu i Turystyki:
- To bardzo mądry dobór liderów list w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Przedstawiona przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego lista „jedynek” to mocna ekipa, połączenie doświadczenia z nową energią. 25 nowych osób jako „jedynki”. W województwie świętokrzyskim listę otwiera minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który skutecznie przeprowadza reformę wymiaru sprawiedliwości. To polityk doświadczony, szef naszego koalicjanta, Solidarnej Polski - twierdzi Anna Krupka. - Polacy w nadchodzących wyborach pokażą, że doceniają, iż Prawo i Sprawiedliwość przez cztery lata rządów wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych. Platforma Obywatelska przez osiem lat sprawowania władzy tego nie robiła - twierdzi.

Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości:
- Ta lista jest przemyślana, jest wiele osób młodych wiekiem i stażem w polityce. Wydaje mi się, że dobrze, że daje się im szanse, bo to gwarantuje nam bardzo dobre wyniki. Teraz przed nami ciężka praca. Bardzo ważne będą nazwiska pozostałych osób na listach. Myślę, że prezes Krzysztof Lipiec też ma to dobrze przemyślane – powiedział parlamentarzysta.

Maria Zuba, posłanka Prawa i Sprawiedliwości:
- Był osoba bardzo czynną, mieszkańcy regionu mogli zgłaszać swoje problemy poprzez jego biura. Każdą wolną chwilę spędzał w naszym województwie. Zaangażowanie ministra Zbigniewa Ziobry wyborczy na pewno docenią – mówi Maria Zuba.

Bogdan Latosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości:
- Minister Zbigniew Ziobro jest ceniony przez mieszkańców naszego województwa. Świadczy o tym bardzo dobry wynik poprzednich wyborów i myślę, że to sprawiło, iż będzie jedynką na liście w województwie świętokrzyskim. To bardzo dobra decyzja i widać, że w wyborach weźmie udział bardzo silna drużyna - twierdzi Bogdan Latosiński.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości:
- To dobra strategia - tak Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, ocenia umieszczenie Zbigniewa Ziobro na pierwszym miejscu listy Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych. Strategią Zjednoczonej Prawicy jest maksymalne wykorzystanie potencjału wszystkich najważniejszych osób, które przez ostatnie cztery lata zasłużyły się jako propaństwowi, propolscy członkowie rządu oraz politycy. To strategia na zwycięstwo, chodzi o to żeby ludzie, którzy są pozytywnie rozpoznawani i cieszą się szacunkiem społeczeństwa, wzięli na siebie ciężar bycia jedynkami list. Minister Zbigniew Ziobro, prokurator generalny, cztery lata temu udowodnił, że ma w naszym regionie duże zaufanie. Jako lider listy sprawi, że wynik jesiennych wyborów będzie dla Zjednoczonej Prawicy jeszcze lepszy niż cztery lata temu - twierdzi senator Prawa i Sprawiedliwości.

Michał Cieślak, poseł Porozumienia:
- Oficjalna lista nazwisk nie jest dużym zaskoczeniem. U nas, w okręgu świętokrzyskim, minister Zbigniew Ziobro wydaje się naturalnym kandydatem. Pan minister wielokrotnie kandydował z naszego okręgu. W ostatnich wyborach z ostatniej pozycji na liście, wcześniej kandydował do Parlamentu Europejskiego także z tego regionu. Wydaje się, że jest bardzo dobrze ocenianą postacią ze świata polityki przez mieszkańców województwa świętokrzyskiego, którzy nieraz dali mu bardzo duży mandat zaufania - mówi parlamentarzysta.

Tagi do tego wpisu
Reklama