Zmiany w ruchu i kolejne utrudnienia

Data publikacji: 15.07.2019 15:27
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Skrzyżowanie ulicy Zagnańskiej i Jesionowej

Skrzyżowanie ulicy Zagnańskiej i Jesionowej
Kielce. 15.07.2019 / Fot. Magdalena Blicharska / Radio Kielce

Będą kolejne utrudnienia na ulicach Witosa i Zagnańskiej w Kielcach. To efekt prowadzonej przebudowy tego miejsca. Na dwóch odcinkach ulicy Witosa wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Od środy, takie rozwiązanie będzie wprowadzone między ulicami Maleckiego i Hadziewicza. Z kolei dzień później zamknięta zostanie część jezdni między Peryferyjną, a drogą prowadzącą do piekarni.

W piątek, z ruchu kołowego wyłączona zostanie wschodnia jezdnia ulicy Zagnańskiej, od skrzyżowania z Jesionową i Łódzką do punktu łączenia się jezdni - zapowiada Jarosław Skrzydło z Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

- Ruch zostanie przełożony na jezdnię od strony marketów budowlanych i odbywał się będzie po niej w obu kierunkach. Na wysokości basenu „Tęcza” znajduje się przekładka, którą poprowadzony będzie ruch - mówi rzecznik.

Oprócz tego, na skrzyżowaniu Zagnańskiej i Witosa wyznaczone jest tymczasowe rondo. Remont odczują również pasażerowie komunikacji miejskiej. Autobusy linii numer 4 i 23 wracają na dawną trasę ulicą Zagnańską i nie będą już kursowały objazdem przez Witosa i Peryferyjną. Przywrócony zostaje także przejazd autobusów ulicą Zagnańską, w relacji północ-południe, na odcinku od Witosa do Peryferyjnej. Dodatkowo przystanek przy ulicy Witosa, naprzeciwko Wojewódzkiego Urzędu Pracy dla jadących od centrum przesunięto 170 metrów dalej, w kierunku ulicy Peryferyjnej, natomiast przystanek przy ulicy Zagnańskiej za skrzyżowaniem z ulicą Witosa znajduje się o 40 metrów dalej, w kierunku Aresztu Śledczego.

Przebudowa Witosa i Zagnańskiej to największa inwestycja drogowa realizowana w stolicy województwa. Jej koszt to ponad 130 milionów złotych. Całość prac ma potrwać do grudnia przyszłego roku.

adv adv
Wiadomości
Reklama