Budżet Obywatelski po nowemu. Co się zmieni?

Data publikacji: 18.07.2019 13:54
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce

Kielce. Sesja Rady Miasta Kielce
Kielce. 18.07.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Duże zmiany w Budżecie Obywatelskim w Kielcach. Miejscy radni zgodzili się na ich wprowadzenie. Od tego roku na inwestycje będzie do wydania o dwa miliony złotych więcej. Nowością będzie także podział na tzw. projekty miękkie i twarde oraz brak możliwości zgłaszania inwestycji szkolnych, które nie będą ogólnodostępne.

Tegoroczny budżet wyniesie 7 milionów złotych. 4 mln zł trafią na projekty duże, a 2 mln zł na małe. Ponadto mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli wnosić o pieniądze na organizację różnego rodzaju wydarzeń - warsztatów, szkoleń albo lokalnych imprez. Władze miasta chcą przeznaczyć na ten cel milion złotych. Maksymalne dofinansowanie każdego z pomysłów wyniesie 30 tys. zł. Natomiast wartość jednego projektu inwestycyjnego nie może przekraczać 1,5 mln zł, w kategorii dużych i 150 tys. zł w kategorii małych.

Projekty będzie można zgłaszać od 7 do 21 sierpnia, weryfikacja potrwa przez niemal cały wrzesień, a głosowanie rozpocznie się na początku października. Wyniki poznamy prawdopodobnie 21 października. 

Tagi do tego wpisu
Reklama