„Świętokrzyskie Anioły Dobroci” znów trafią do osób, które niosą pomoc

Data publikacji: 18.07.2019 17:28
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Kielce. 11.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Urząd marszałkowski po raz kolejny ogłosi konkurs "Świętokrzyski Anioł Dobroci". Wyróżnione zostaną osoby i instytucje, które niosą pomoc człowiekowi w najtrudniejszych momentach jego życia. Podczas posiedzenia Komisji Zdrowia Polityki Społecznej i Spraw Sejmiku, radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w tej sprawie.

- „Świętokrzyski Anioł Dobroci” to jedno z tych przedsięwzięć o charakterze regionalnym, które na stałe wpisało się w architekturę najważniejszych wydarzeń w województwie świętokrzyskim – mówi Marek Bogusławski, członek zarządu województwa. Jak dodaje, konkurs jest organizowany rokrocznie, w formie plebiscytu od 2005 roku. Jego ideą jest zachęcenie osób i instytucji, które działają w obszarze pomocy i integracji społecznej, by podejmowali rozległe i innowacyjne przedsięwzięcia – dodaje.

Nagrody zostaną przyznane przez kapitułę konkursową w dwóch kategoriach – indywidualnej i zespołowej. Pierwsza nagroda będzie okazją, by docenić osoby, które ze szczególnym zaangażowaniem i poświeceniem niosą pomoc osobom i rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Nagroda zespołowa z kolei to ukłon w stronę tych organizacji, które wdrażają nieznane dotychczas i skuteczne projekty.

Kandydatów do nagrody będą mogli zgłaszać przedstawiciele organów administracji publicznej, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, kościołów i związków wyznaniowych działających w sferze pomocy społecznej, a także laureaci poprzednich edycji nagród.

Regulamin konkursu zostanie przyjęty podczas poniedziałkowej sesji sejmiku.

Reklama