Wielkie sprzątanie stacji i torów kolejki wąskotorowej

Data publikacji: 19.07.2019 09:07 / Data aktualizacji: 19.07.2019 17:01
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sprzątanie terenów kolejki wąskotorowej. Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa

Sprzątanie terenów kolejki wąskotorowej. Na zdjęciu: Marcin Piszczek - burmistrz Jędrzejowa
Jędrzejów. 19.07.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Ponad 100 osób włączyło się we wspólne sprzątanie stacji i torów kolejki wąskotorowej w Jędrzejowie. Akcja zorganizowana została z inicjatywy jednego z koncernów spożywczych i Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie. Porządkowaniem atrakcji turystycznej zajęli się m.in. pracownicy firmy z Krakowa, Podhala oraz Warszawy, a także mieszkańcy Jędrzejowa.

Koncern spożywczy zajął się kolejką na wniosek Andrzeja Gawrona, pracownika firmy pochodzącego z Jędrzejowa. Jak przyznał, wychował się na jednym z tamtejszych osiedli, dlatego ciuchcia jest mu bliska.

Efekty akcji ucieszyły Edwarda Choroszyńskiego, prezesa Świętokrzyskiej Kolejki Dojazdowej Ciuchcia Expres Ponidzie. Jak powiedział, każde ręce przydadzą się w walce ze śmieciami. Dodał, że kolejka ma tylko 6 pracowników, a do posprzątania jest prawie 8 hektarów terenu i cały szlak, czyli prawie 20 hektarów.

W zbieranie odpadów włączyły się całe rodziny. Nie brakowało najmłodszych. Wszyscy zgodnie przyznawali, że chcieli zrobić coś pożytecznego, ponieważ to ważne dla miasta miejsce, ale niestety bardzo zaniedbane.

- Chcemy ślicznego i czystego Jędrzejowa, dlatego tu jesteśmy. Mamy nadziejże, że ta akacja wielu osobom da do myślenia - podkreślali mieszkańcy Jędrzejowa. 

Przyłączył się do nich również burmistrz Marcin Piszczek. Dziękował firmie z Niepołomic, która zainicjowała akcję i wspiera miasto.

- Może ta akcja będzie wyrzutem sumienia dla mieszkańców, ponieważ przecież sami sobie śmiecimy, dając świadectwo, jak dbamy o miasto - mówił burmistrz.

Koncern spożywczy, który zainicjował dzisiejsze sprzątanie na terenie kolejki wąskotorowej w Jędrzejowie, wsparł również Stowarzyszenie Sympatyków Zabytkowej Kolei Dojazdowej.

Reklama