Wystawa fotografii Piotra Bieńka w Pałacyku T. Zielińskiego

Data publikacji: 19.07.2019 12:55
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
08.06.2017 Kielce. DŚT. Pałacyk Tomasza Zielińskiego.

08.06.2017 Kielce. DŚT. Pałacyk Tomasza Zielińskiego.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś w Galerii Sztuki Współczesnej Pałacyku T. Zielińskiego w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "Kostka lodu", której autorem jest Piotr Bieniek, jędrzejowianin, absolwent AGH i doktor nauk chemicznych.

To artysta, fotografik, członek rzeczywisty ZPAF (Okręg Świętokrzyski) oraz Fotoklubu RP, posiada tytuł AFIAP. Jest też nauczycielem fotografii i egzaminatorem OKE w zawodzie fototechnik. Jako pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prowadzi m. in. dwa cykle wykładów ogólnouczelnianych o tematyce fotograficznej oraz zajęcia popularyzujące fotografię.

Artysta zajmuje się fotografią mikroskopową, ale również wszędzie, gdzie dzieje się coś ciekawego, zatrzymuje w kadrze. Lubi także zdjęcia studyjne. 

To autor kilkunastu wystaw indywidualnych. Uczestnik wystaw poplenerowych i dorocznych ZPAF OŚ oraz innych zbiorowych. Wiele jego prac uczestniczyło w międzynarodowych salonach pod patronatem FIAP i PSA, zdobywał również nagrody i wyróżnienia w prestiżowych międzynarodowych konkursach Px3 (Prix de la Photographie, Paris), London International Creative Competition, International Photography Awards, Moscow International Foto Awards.

Początek wernisażu o godz. 18.00. w DST w Kielcach

Reklama