W Końskich powstaje ważna droga

Data publikacji: 19.07.2019 17:27
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Magdalena Galas-Klusek
Końskie. Budowa drogi ratującej życie. Na zdjęciu: burmistrz Krzysztof Obratański

Końskie. Budowa drogi ratującej życie. Na zdjęciu: burmistrz Krzysztof Obratański
19.07.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Droga do lądowiska dla helikopterów ratunkowych i do szpitala w Końskich ma być bezpieczniejsza. Według planów inwestycja warta 3 mln 600 tysięcy złotych powinna być oddana do użytku najpóźniej we wrześniu.

- Trasa łączy ulicę Zachodnią z ulicą Gimnazjalną poprzez wewnętrzną drogę szpitalną. Jej odnoga prowadzi do lądowiska helikopterów, więc jest czynnikiem bezpieczeństwa, kiedy poszkodowanego trzeba szybko przewieźć do lecznicy - mówi burmistrz Krzysztof Obratański.

- Na budowę tej trasy gmina otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych około miliona 800 tysięcy złotych wsparcia. Dzięki wcześniejszemu ogłoszeniu przetargu udało się oszczędzić prawie milion złotych. Dzięki tym funduszom możliwe będzie także wybudowanie parkingu na 100 miejsc. W sytuacji, kiedy tak dużo osób korzysta z samochodów, ważne jest, żeby nieco rozładować przeciążenie komunikacyjne przed samym szpitalem - zaznaczył Krzysztof Obratański.

Jak dodał, zgłosiło się aż 9 firm zainteresowanych budową.

- Udało nam się wynegocjować dobrą cenę - wyjaśnia burmistrz.

Do 30 września drogowcy mają przekazać trasę do użytku mieszkańcom. Może się okazać, że nastąpi to wcześniej, bo plac budowy mieści się na niezabudowanych terenach, na nieuzbrojonych działkach, więc żadne sieci kanalizacyjne czy elektryczne nie kolidują z budową drogi.

Tagi do tego wpisu
Reklama