Zabawa z grafiką. BWA zaprasza na warsztaty linorytu

Data publikacji: 20.07.2019 06:05
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Warsztaty linorytu to kolejna propozycja Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach na tegoroczne wakacje. Do końca lipca trwają zapisy na zajęcia, które odbędą się w dniach 19-23 sierpnia. Z wyzwaniem artystycznym będzie mogła się zmierzyć młodzież od 12 roku życia oraz młodsi, pod okiem swoich rodziców.

Zajęcia poprowadzi Monika Cybulska, która wyjaśnia, że linoryt to technika graficzna, która liczy około 100 lat. Uczestnicy warsztatów przekonają się na czym ona polega.

- Chcę pokazać warsztat linorytniczy. Wspólnie przejdziemy przez każdy etap. Najpierw powstaną szkice, rysunki, następnie specjalną techniką przeniesiemy je na linoleum, po czym uczestnicy zajęć dłutami wyryją te prace i w ostatniej fazie będziemy je odbijać na prasie - wyjaśnia.

Będzie się też można dowiedzieć, jak zrobić litografię w domu, czym zastąpić prasę. W  zajęciach mogą wziąć udział osoby od 12 roku życia. Swoich sił mogą spróbować również młodsze dzieci, które mają mniejsze zdolności manualne, korzystając z pomocy swoich opiekunów. Tematyka prac będzie dopasowana do umiejętności uczestników.

Warsztaty będą trwały pięć dni, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10 do 14.

Zapisy prowadzone są do 1 sierpnia. Udział w zajęciach jest płatny, wynosi 40 złotych. Cała ta kwota zostanie wykorzystana na zakup materiałów.

Szczegóły na stronie Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Tagi do tego wpisu
Reklama