PiS spotyka się mieszkańcami. Rządzący podsumowują i dyskutują

Data publikacji: 20.07.2019 17:54 / Data aktualizacji: 20.07.2019 19:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu Krzysztof Lipiec, poseł PiS

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu Krzysztof Lipiec, poseł PiS
Piaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na stadionie w Piaskach w gminie Jędrzejów trwa piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. To inauguracja przedwyborczych spotkań z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego.

Podczas rozmów przedstawiciele ugrupowania podsumowują dotychczasowe osiągnięcia rządu Prawa i Sprawiedliwości, jak również omówią sprawy, które były poruszone podczas ostatniej konwencji programowej ugrupowania w Katowicach.

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznychPiaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W sobotnim pikniku w miejscowości Piaski bierze udział wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, który podkreśla, że tego typu spotkania pozwalają przenieść wielkie sprawy o których mówią politycy na grunt obywatelskich rozmów z mieszkańcami.

- Zgodnie z zapowiedzą premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego rozmawiamy z Polakami, spotykamy się z nimi, wysłuchujemy czego mieszkańcy od nas oczekują, by na bazie tych rozmów przedstawić odpowiedzialny program. Tego rodzaju spotkania co tydzień będą się odbywały w różnych częściach kraju. Politycy będą pytali mieszkańców o ich potrzeby, a później będziemy to realizować. My tak właśnie działamy, najpierw pytamy później realizujemy oczekiwania obywateli - dodaje.

Piotr Wawrzyk podkreśla, że podczas spotkań w luźnej rodzinnej atmosferze lepiej się rozmawia nawet o poważnych kwestiach. Jak podkreśla, polityka blisko ludzi jest dewizą rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kwitek - poseł PiS, Krzysztof Słoń - senator PiS, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznychPiaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że piknik w Piaskach jest doskonałą okazją do tego, aby podzielić się z mieszkańcami owocami dobrego czasu dla Polski pod rządami PiS.

- Chcemy ludzi zachęcić do bardzo aktywnego udziału w polityce. Postawiliśmy sobie na najbliższy czas bardzo poważne wyzwanie. Zależy nam na tym, aby wokół nas gromadziło się dużo osób, które będą wspierać dobre poczynania Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego dzisiaj na luzie rozmawiamy o polityce. Sądzę, że także tutaj podczas pikniku mamy dobry czas dla Polski - dodaje.

Krzysztof Lipiec zaznacza, że takie spotkania są także okazją do promocji tego czym może się poszczycić ziemia świętokrzyska, czyli bardzo bogatą aktywnością i działalnością kół gospodyń wiejskich, a także lokalnych zespołów folklorystycznych.

Zdaniem senatora PiS Krzysztofa Słonia gorąca atmosfera podczas pikniku rodzinnego w Piaskach zwiastuje gorący okres, jakim w tym roku będą wakacje z uwagi na rozpoczynającą się kampanię wyborczą do parlamentu.

- Jesienią będziemy mieć niezwykle ważne wybory. Mam nadzieję, że utrwalą ten kierunek, który przyjęliśmy cztery lata temu, kierunek na rozwój i dobrobyt Polaków i Polski. Cieszę się, że pikniki, które inaugurujemy w powiecie jędrzejowskim spotykają się z tak dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że w kolejnych powiatach, które odwiedzimy będą równie ciepło przyjmowane - zaznacza.

Senator PiS Krzysztof Słoń podkreśla, że podczas swobodnych rozmów z mieszkańcami parlamentarzyści mogą wsłuchać się w ich głos oraz poznać opinię na temat programów, które już wprowadził rząd, a także wysłuchać spostrzeżeń dotyczących propozycji na kolejne lata.

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Marek Kwitek, poseł PiSPiaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł PiS Marek Kwitek podkreśla, że plenerowe spotkania z mieszkańcami są pomysłem, który jako pierwsi zaprezentowali świętokrzyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości, a obecnie jest on realizowany na terenie całego kraju.

- Chcemy być blisko ludzi i rozmawiać z nimi o polityce w inny sposób. Nie przez telewizyjne przekazy, ale na luzie, w nieformalnej atmosferze. Dzięki temu jesteśmy w stanie lepiej dowiedzieć się czego mieszkańcy od nas oczekują, jak oceniają nasze propozycje programowe. Przez lata, w przeciwieństwie do opozycji, udało nam się nawiązać dobry kontakt z mieszkańcami. To co czyni opozycja jest wykonywane w sposób nieudolny, oni nie potrafią rozmawiać z ludźmi, często budząc złość zamiast sympatii - dodaje Marek Kwitek.

Jak podkreśla, formuła nietypowych spotkań z mieszkańcami wszystkich powiatów województwa świętokrzyskiego pozwoli wyjść także do tych osób, które dotychczas nie były przekonane do rozwiązań prezentowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (w środku): Anna Krupka, wiceminister sportu i turystykiPiaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- To spotkanie to przede wszystkim wyjście do mieszkańców Ziemi Jędrzejowskiej, ponieważ my przez te prawie cztery lata rozmawiamy z mieszkańcami miast i gmin. Dziś chcemy te rozmowy kontynuować. Będziemy rozmawiać o ważnych projektach, o tym co się udało się zrobić od kiedy jesteśmy razem, ponieważ my jako PiS jesteśmy blisko ludzi. Myśląc o Ziemi Jędrzejowskiej zawsze wspominam naszą inicjatywę, która zakończyła się sukcesem, czyli utworzenie komitetu obrony oddziału pediatrii szpitala w Jędrzejowie. Dzięki temu, że wtedy byliśmy razem, że do komitetu przystąpiło ponad 7 tysięcy mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Oddział udało się ocalić od likwidacji wywierając presję na ówczesnego  starostę powiatu jędrzejowskiego z PSL, aby nie likwidował oddziału. To się udało dlatego, że byliśmy razem, że byliśmy blisko i połączyliśmy siły. Podczas tego pikniku proszę mieszkańców o wsparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych, tak abyśmy mogli kontynuować te dobre zmiany. Nasz program jest pisany głosami takich mieszkańców - mówiła Anna Krupka.

- Jędrzejów zawsze wyróżnialiśmy w swoich kampaniach wyborczych. Przypomnę tu chociażby wizytę prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego. Dlatego spotykamy się właśnie tu - podkreśliła natomiast poseł Maria Zuba. - Dzisiaj spotykamy się, aby mówić o tym, co przez cztery lata udało się zrobić, z czego wywiązaliśmy się deklarując w poprzedniej kampanii i zasygnalizować to co chcemy robić w tej kadencji, która przed nami. Rozpoczynamy kampanię od Jędrzejowa i myślę, że to będzie dobry prognostyk na przyszłość - mówiła poseł Zuba.

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i SprawiedliwościPiaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, podkreśla, że tego typu spotkania są okazją do tego, aby przekonywać mieszkańców podczas swobodnych rozmów do tego, że warto kontynuować dobry czas dla Polski, jaki prezentuje rząd PiS.

- Chcemy dalej pracować z mieszkańcami, dziś jest już zdecydowanie łatwiej docierać do ludzi, ponieważ w wielu samorządach odzyskaliśmy władzę. Podczas tych spotkań wraz z mieszkańcami podsumowujemy to co dobrego udało się zrealizować, przyjmujemy także krytykę z powodu błędów, które także w międzyczasie się pojawiły. Pozwoli nam na to, aby przyszłość wyglądała jeszcze lepiej. Dzięki tym spotkaniom podejdziemy jeszcze lepiej do nadchodzących wyborów - dodaje.

Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, podkreśla, że cieszy go  wysoka frekwencja podczas pikniku mimo rozpoczętego okresu żniw na świętokrzyskiej wsi.

- To jest dobry czas, aby porozmawiać i podzielić się uwagami na tematy obywatelskie, które nas dotykają w lokalnych społecznościach. Podczas pikniku mamy okazję do wsłuchania się w najpilniejsze potrzeby mieszkańców powiatu jędrzejowskiego. Dzięki temu możemy także zmontować nasz program wyborczy, który będzie zwrócony przede wszystkim ku obywatelom - dodaje.

W pikniku bierze udział także Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa, który podkreśla, że rodzinna atmosfera spotkania to strzał w dziesiątkę.

- Mieszkańcy też są spragnieni tego, aby w szerszym gronie wyjść z domu i spędzić czas w miłym towarzystwie. Liczne atrakcje, jakie zostały przygotowane podczas pikniku to recepta na udaną imprezę - dodaje.

Piaski, gm. Jędrzejów. Piknik rodzinny Prawa i SprawiedliwościPiaski, gm. Jędrzejów. 20.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Zaproponowałem, aby spotkania PiS z mieszkańcami regionu rozpoczęły się piknikiem w  powiecie jędrzejowskim, ponieważ to drugi pod względem wielkości powiat w regionie świętokrzyskim - powiedział Paweł Faryna starosta jędrzejowski.

Jak dodał to dla powiatu jędrzejowskiego ważne spotkanie.

- Nie boimy się rozmawiać z  ludźmi o ich problemach i o tym co ich boli. Takimi spotkaniami pokazujemy, że jesteśmy dla mieszkańców i chcemy im służyć - podkreślał starosta Faryna.

Jak się okazało w pikniku udział biorą mieszkańcy z całego powiatu jędrzejowskiego. Silną grupę stanowią mieszkańcy gminy Sędziszów, radni rady miejskiej w Sędziszowie z PiS: Jarosław Chmielarski, Piotr Jaros, Rafał Dębicki oraz członkowie PiS Konrad Stachowicz oraz  Krzysztof Opałko. Jak mówili, piknik to bardzo dobry sposób na kontakt z mieszkańcami i przedstawienie programu, ponieważ opozycja dopiero formuje szyki i nie jest przygotowana do wyborów. PiS ma konkrety program i jest gotowe rozmawiać z mieszkańcami regionu. Jak komentowali mieszkańcy gminy Sędziszów PiS jako jedyna partia ma dobry program, który widzi potrzeby rodziny. - Najważniejsze, aby PiS wygrało wybory do parlamentu i uzyskało większość konstytucyjną - podkreślali uczestnicy pikniku.

Reklama