Strzelcy przekażą sztandar żołnierzom WOT

Data publikacji: 20.07.2019 21:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sztandar 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej

Sztandar 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Sztandar 2 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej, którym dotychczas posługiwał się Związek Strzelecki Strzelec w Sandomierzu, został oficjalnie przekazany w depozyt 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jak powiedział brygadier Adam Bidas, dowódca Związku Strzeleckiego w Sandomierzu, to szczególny moment dla strzelców, ponieważ sztandar służył im od 2004 roku. Towarzyszył w różnych uroczystościach m.in. w Marszach Szlakiem Puławiaków Powstańców Styczniowych, w uroczystościach patriotycznych we Lwowie, gdzie wyjeżdżają sandomierscy strzelcy, był też na wszystkich ważnych wydarzeniach odbywających się w Sandomierzu.

Brygadier zaznaczył, że sztandar 2 Pułku Piechoty Legionów powstał wyłącznie ze składek  żołnierzy Armii Krajowej który walczyli pod dowództwem „Ponurego” i „Nurta”.

Adam Bidas dodał, że na razie sztandar został przekazany w depozyt 10 Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, a całkowicie trafi do niej gdy tylko w Sandomierzu powstanie batalion lekkiej piechoty WOT, co  jest w planach i ma zostać zrealizowane do końca tego roku.

Przekazania sztandaru w depozyt dokonano podczas uroczystości zaprzysiężenia nowych żołnierzy 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w jednostce wojskowej w Sandomierzu.

Podobne wiadomości
Reklama