Piknik PiS w Tokarni. Gościem specjalnym Beata Szydło

Data publikacji: 21.07.2019 07:05 / Data aktualizacji: 21.07.2019 16:56
Autor: Wiktor Dziarmaga , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu: Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł
21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Spotkania z wyborcami w każdej gminie deklarują politycy Prawa i Sprawiedliwości. Dziś w Tokarni odbyło się jedno z nich. W pikniku rodzinnym uczestniczyła była premier Beata Szydło.

Podziękowała uczestnikom za ogromne wsparcie w eurowyborach, ale zaznaczyła też, że takie wsparcie jest ekipie rządzącej dalej potrzebne. Politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą rozmawiać z mieszkańcami wszystkich regionów Polski o przyszłości naszego kraju. Jaka ona będzie, zadecydują jesienne wybory do parlamentu.

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, wojewoda Agata Wojtyszek i marszałek Andrzej Bętkowski21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że piknik przebiegał w radosnej i pogodnej atmosferze.

- Chcemy podtrzymać dobry czas dla Polski, zależy nam na tym, aby ten czas trwał jak najdłużej. Jestem przekonany, że uda nam się to uczynić i jesienią tego roku będziemy mogli wziąć po raz kolejny odpowiedzialność za Polskę. Ciężko nad tym pracujemy i chcemy wokół siebie zgromadzić jak najwięcej osób. Myślę, że takie spotkania rozmowy o polityce na luzie są dobrą formą aktywizowania społeczeństwa wokół dobrych spraw dla Polski - dodaje parlamentarzysta.

O ogromnej wartość takich bezpośrednich spotkań z mieszkańcami województwa mówiła natomiast Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

- W Tokarni doświadczyliśmy dużej dawki dobrej energii i rozmów o Polsce. Przed nami czas ciężkiej pracy. Przez 4 lata, odkąd jestem posłem, cały czas byłam blisko ludzi, organizuje liczne spotkania. Takie bezpośrednie rozmowy to najlepszy sposób, aby mówić o tym, co udało nam się zrobić oraz o naszych planach - twierdzi wiceminister.

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): senator Krzysztof Słoń, poseł Maria Zuba, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, wiceminister Anna Krupka i poseł Marek Kwitek21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego uważa, że politycy Prawa i Sprawiedliwości wiedzą, jak zrozumiale mówić o swoim programie.

- W luźnej swobodnej atmosferze biesiadowania rozmawiamy o polityce. Dzisiejsza frekwencja pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się niesłabnącym sympatią. Jeżeli tak dalej pójdzie, to możemy wierzyć, że wyborach do parlamentu europejskiego potwierdzimy swój prymat w kraju - powiedział marszałek Bętkowski.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski przekonuje, że zarówno parlamentarzyści, jak i samorządowcy nadal będą wsłuchiwać się w głos mieszkańców.

 - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że musimy ciężko pracować. Nie możemy zwieść tych, którzy na nas postawili w 2015 roku. To były cztery lata ciężkiej pracy w rządzie i w regionach. Spotykaliśmy się z mieszkańcami, wsłuchiwaliśmy się w ich prośby. Dzisiaj chcemy zapewnić, że nadal będziemy wiarygodni - mówi Agata Wojtyszek.

W opinii senatora Krzysztofa Słonia, bardzo serdeczne przyjęcie Beaty Szydło podczas niedzielnego pikniku potwierdziło, że eurodeputowana jako polityk czuje się w naszym regionie, jak u siebie w domu, co potwierdza, jej rekordowy wynik, jaki osiągnęła w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Krzysztof Słoń zaznacza, że była premier jest jednym z głównych architektów zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku. Zdaniem senatora, niedzielne wystąpienie jest dobrym punktem wyjścia do dalszej intensywnej pracy na rzecz mieszkańców i regionu świętokrzyskiego.

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł i marszałek Andrzej Bętkowski21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Poseł Maria Zuba uważa, że spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami w takich miejscach jak Park Etnograficzny w Tokarni są bardzo potrzebnym akcentem kampanii wyborczej.

- Tak jak mówiła pani premier Beata Szydło, to nie sondaże zdecydują o naszym zwycięstwie, ale zweryfikuje to dzień wyborów. Dlatego cały czas musimy intensywnie pracować. Mamy konkretny program opracowany podczas konwencji programowej w Katowicach. Ten program będziemy prezentować w każdej gminie i w każdym sołectwie. Naszym najważniejszym atutem jest wiarygodność - zaznacza Maria Zuba.

Poseł Andrzej Kryj podkreśla, że nie można zadowalać się tym, co już zostało osiągnięte, potrzebne są nowe wyzwania.

- Sondaże są sprzyjające, ale nie powinny nas usypiać, nie powinny sprawiać, że spoczniemy na laurach. Przed nami walka o to, jaka ma być Polska w kolejnej kadencji i w przyszłych kadencjach także - mów poseł.

- Im więcej takich spotkań, tym większy będzie sukces w wyborach - dodaje Andrzej Kryj.

Piotr Wawrzyk wiceminister spraw zagranicznych, podkreśla, że wystąpienie premier Beaty Szydło było pełne pozytywnej energii. Jak zaznaczył, spotkanie w Tokarni to kolejny element mobilizujący do wytężonej pracy.

Pierwsze z przedwyborczych spotkań PiS w regionie odbyło się natomiast w sobotę w Jędrzejowie.

Reklama