Beata Szydło: dotrzymujemy słowa i chcemy kontynuować reformy

Data publikacji: 21.07.2019 16:08
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, wojewoda Agata Wojtyszek i marszałek Andrzej Bętkowski

Tokarnia. Piknik przedwyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Na zdjęciu (od lewej): poseł Krzysztof Lipiec, Beata Szydło - była premier, obecnie europoseł, wojewoda Agata Wojtyszek i marszałek Andrzej Bętkowski
21.07.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości z udziałem europoseł Beaty Szydło. Była premier została owacyjnie przyjęta przez zgromadzonych. Beata Szydło podkreśliła, że przyjechała do Tokarni z kilku powodów - po pierwsze chciała podziękować mieszkańcom województwa świętokrzyskiego za wsparcie w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

- Chcę bardzo serdecznie, osobiście podziękować za państwa głosy. Bo te ponad pół miliona głosów, to są również państwa głosy. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, wielka satysfakcja, ale też wielka odpowiedzialność. Odbieram te głosy, jako danie nam wsparcia w tym, co robiliśmy przez ostatnie cztery lata - mówi premier.

Europoseł Beata Szydło zaznaczyła, że ważnym powodem dzisiejszego spotkania jest rozmowa o przyszłości Polski. Tym istotniejsza, że za trzy miesiące są wybory do parlamentu krajowego.

Była premier podkreślała, że ostatnie cztery lata nie były łatwe, jednak w dużej mierze można stwierdzić, że rząd Prawa i Sprawiedliwości dotrzymał słowa i zrealizował swoje zobowiązania wyborcze. Teraz chce je kontynuować.

- Trzeba wprowadzać kolejne reformy, które pozwolą na to, by Polska coraz szybciej się rozwijała. Jesteśmy przecież jednym z najdynamiczniej rozwijających się krajów Unii Europejskiej. Reformy, które zapewnią Polsce bycie bezpiecznym krajem. I wreszcie te programy społeczne, które połączone z programami gospodarczymi stały się kołem zamachowym polskiej gospodarki, będą kontynuowane - mówi Beata Szydło.

Zaznaczyła też, że głównym przesłaniem, mottem i priorytetem Prawa i Sprawiedliwości stało się niezmarnowanie najcenniejszego kapitału, jakim było zaufanie wyborców.

Reklama