Krzysztof Lipiec: spotkania z mieszkańcami pomagają tworzyć program

Data publikacji: 22.07.2019 08:16 / Data aktualizacji: 22.07.2019 10:45
Autor: Robert Kałuża , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 22.07.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Takie spotkania warto organizować - tak poseł Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości ocenia dwa pierwsze pikniki rodzinne, które odbyły się w ostatni weekend.

- To okazja do konsultacji z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego naszych programów politycznych i pomysłów na najbliższe miesiące. Luźna atmosfera, w jakiej odbywają się te rozmowy sprzyja wakacjom - stwierdził na naszej antenie prezes świętokrzyskich struktur PiS.

Te spotkania są, jak dodał, elementem trwającej kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami, ale też przypomnieniem, że spełniamy obietnice złożone 4 lata temu.

- W 2015 roku deklarowaliśmy, że chcemy samodzielnie wziąć odpowiedzialność za Polskę. Dzięki wyborcom, tak się stało. Po raz pierwszy po przemianach ustrojowych, jedno środowisko polityczne objęło władze. Na tych piknikach chcemy się z tego rozliczyć i o tym rozmawiać - wyjaśnia poseł.

Dodatkową wartością jest możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi - uważa gość Radia Kielce.

- One cementują więź między politykami, a wyborcami. Dla nas to bardzo ważne i cenne doświadczenie - stwierdził Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta potwierdził, że we wtorek Komitet Polityczny PiS prawdopodobnie zatwierdzi listy wyborcze do Sejmu i Senatu.

- My jesteśmy gotowi do wyborów praktycznie w każdym terminie, w przeciwieństwie do opozycji, która, jak się wyraził poseł, jest w totalnej rozsypce.

Kolejne przedwyborcze pikniki PiS w regionie odbędą się 27 i 28 lipca: we wsi Nieciesławice w gminie Tuczępy, w powiecie buskim oraz w Staszowie.

Reklama