Wenta nie chce do Sejmu

Data publikacji: 22.07.2019 12:05
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc

Na zdjęciu: Bogdan Wenta - prezydent Kielc
Kielce. 22.07.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Bogdan Wenta nie zamierza kandydować w jesiennych wyborach do parlamentu. Prezydent Kielc poinformował o tym, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Informacje o tym, że Bogdan Wenta może chcieć zamienić fotel prezydenta na ławę poselską, od kilku miesięcy pojawiały się na lokalnej scenie politycznej.

- Takie pytania padają coraz częściej, chcę jasno wypowiedzieć się na ten temat. Jesienią nie wystartuję. Nie będę brał udziału w żadnych wyborach jesienią. Najważniejsze jest dla mnie to, że kielczanie wybrali mnie na prezydenta Kielc - stwierdził Bogdan Wenta.

W trakcie konferencji, prezydent potwierdził jednocześnie, że w 2022 roku Kielce ponownie będą gospodarzem Europejskiego Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej Europeada. Nie jest to nowa informacja, ponieważ decyzja w tej sprawie zapadła niemal dokładnie rok temu, podczas poprzedniej imprezy w Portugalii. Informował o tym pod koniec lipca ówczesny prezydent Kielc - Wojciech Lubawski.

Europeada organizowana jest od 1964 roku. W trakcie wydarzenie na scenach w mieście prezentować się będzie kilkaset zespołów folklorystycznych z całej Europy. To drugi raz, kiedy Kielce będą organizatorem festiwalu. stolica województwa świętokrzyskiego była już gospodarzem wydarzenia w 2014 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama