UJK wciąż czeka na studentów

Data publikacji: 24.07.2019 12:34
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat

Kielce. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rektorat
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Około 400 wolnych miejsc czeka jeszcze na przyszłych studentów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Co prawda, oficjalnie druga tura rekrutacji rozpocznie się 29 lipca, ale na wielu kierunkach nie czekano na tę datę i po prostu przedłużono nabór, tuż po przedstawieniu list osób zakwalifikowanych na studia.

Doktor Justyna Palacz, kierownik Działu Nauczania kieleckiej uczelni informuje, że praktycznie na każdym wydziale są kierunki, gdzie rekrutacja została przedłużona.

- Najwięcej miejsc mamy w Instytucie Sztuk Pięknych. To kierunki takie jak: wzornictwo, sztuki plastyczne, zarówno kierunek polskojęzyczny, jak i anglojęzyczny. Czekamy też na osoby chcące studiować filologię polską, germańską, czy rosyjską. Ale wolne miejsca są też między innymi na geografii, matematyce oraz studiach inżynierskich na kierunku ochrona środowiska - wymienia Justyna Palacz.

Co ciekawe kilka wolnych miejsca jest też na pedagogice. To kierunek, który co roku jest bardzo popularny wśród studentów. Powodem może być fakt, że UJK uruchamia w tym roku również pięcioletnie studia na bardzo pokrewnym kierunku, czyli pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W zależności od kierunku liczba wolnych miejsc waha się od kilku do nawet dwudziestu.

Jak informuje Justyna Palacz, na kandydatów czekają też zamiejscowe filie uczelni.

- Zarówno w Piotrkowie, jak i w Sandomierzu mamy po około 100 miejsc. W Sandomierzu rekrutujemy ciągle na każdy kierunek, natomiast w Piotrkowie jeden jest już zamknięty dla chętnych. To bezpieczeństwo narodowe - mówi Justyna Palacz.

Rekrutacja w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego potrwa do 17 września, natomiast 2 dni później ogłoszone zostaną listy zakwalifikowanych kandydatów.

Tagi do tego wpisu
Reklama