Katarzyna Zapała zawiesza członkostwo w PO

Data publikacji: 25.07.2019 10:32
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Katarzyna Zapała

Na zdjęciu: Katarzyna Zapała
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Katarzyna Zapała, radna Platformy Obywatelskiej zawiesiła członkostwo w partii. Decyzję uzasadnia zamieszaniem związanym ze sprawą lobbowania przez radną na rzecz bezprzetargowej dzierżawy miejskiej działki, dla firmy powiązanej z jej szwagrem. W tej sprawie toczy się prokuratorskie śledztwo.

Radna poinformowała o swojej decyzji we wpisie w mediach społecznościowych. Czytamy w nim, że radna zawiesiła członkostwo w partii do czasu wyjaśnienia sprawy. „Jako radna zawsze działałam w granicach prawa i dobrych obyczajów. Liczę, że szybka praca prokuratury to potwierdzi” - czytamy w komunikacie.

Katarzyna Zapała utrzymuje, że wnioskodawcą inwestycji nie jest jej szwagier, a inny przedsiębiorca z Kielc, a szwagier tylko skontaktował ją z potencjalnym inwestorem. Jak informowaliśmy, podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta Kielce, w porządku obrad miała znaleźć się uchwała w sprawie dzierżawy działki przy ulicy Okrzei w Kielcach. Prywatny inwestor chciał na niej stworzyć komorę normobaryczną do zabiegów rehabilitacyjnych. Działka miała zostać wydzierżawiona na 30 lat w trybie bezprzetargowym. W kuluarowych rozmowach okazało się jednak, że nieruchomość miała zostać wydzierżawiana inwestorowi, z którym powiązany jest szwagier Katarzyny Zapały. Po tej informacji, uchwała nie została wprowadzona do porządku obrad.

Jak informowaliśmy, wczoraj podczas obrad zarządu miejskich struktur partii odbyło się wysłuchanie wyjaśnień radnej w tej sprawie. Arkadiusz Kubiec, szef kieleckiej PO w rozmowie z Radiem Kielce, przyznaje, że radna przedstawiła zarządowi swoje oświadczenie. Nie chce jednak komentować jej decyzji dotyczącej zawieszenia członkostwa w partii. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika jednak, że podjęcie takiego kroku sugerowała radnej część działaczy ugrupowania.

Pełny wpis radnej na portalu społecznościowym:

„Ze względu na ostatnie wydarzenia zawiesiłam swoje członkostwo w Platforma Obywatelska Region Świętokrzyski do czasu wyjaśnienia sprawy.Jestem członkinią PO od 2001 roku, czuję się bardzo związana z jej ludźmi, ideami i historią. Głęboko wierzę, że w przyszłości będę miała okazję być częścią jej projektów i sukcesów. Jako radna zawsze działałam w granicach prawa i dobrych obyczajów. Liczę, że szybka praca prokuratury to potwierdzi.Dziękuję wszystkim osobom, które wspierają mnie i przesyłają dobre słowa. Jesteście wspaniali”

Reklama