Szkoły wciąż czekają na uczniów [LISTA]

Data publikacji: 25.07.2019 11:07
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach

Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach
Kielce. 01.07.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Ponad tysiąc miejsc w kieleckich szkołach średnich wciąż czeka na przyszłych pierwszoklasistów. Dziś placówki wywiesiły listy przyjętych. Wolne miejsca pojawiły się nawet w tych szkołach, gdzie po pierwszej rekrutacji wszystkie klasy zostały zapełnione.

W obleganym przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego będą 23 wolne miejsca w rekrutacji uzupełniającej. W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego będzie jeszcze 38 wolnych miejsc. Najwięcej, bo aż 137 wakatów do wypełnienia jest w Technikum nr 1 przy ulicy Zgoda.

Władysław Zaucha, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych, jednej z najbardziej obleganych szkół zawodowych w województwie mówi, że u niego również zwolniły się miejsca, zarówno w klasach dla absolwentów podstawówek, jak i klasach dla absolwentów gimnazjów.

- Po pierwszej rekrutacji nie mieliśmy w ogóle wolnych miejsc w klasach dla absolwentów szkół podstawowych. Teraz mamy ich 15. Będziemy prowadzić rekrutację na każdym z kierunków. Z kolei w klasach dla absolwentów gimnazjów mieliśmy 12 wolnych miejsc, a przybyło 20. W sumie 32 uczniów może jeszcze starać się o przydział do którejś z klas - informuje Władysław Zaucha.

Jak tłumaczy dyrektor „Elektryka”, uczniowie rezygnują ze szkół, do których zostali zakwalifikowani z różnych powodów.

- Część dostała się do innych szkół, na przykład w Krakowie czy Łodzi. Inni nie przeszli badań lekarskich koniecznych przy nauce danego zawodu. Są też tacy, którzy rezygnują, bo chcą uczyć się w tej samej szkole co ich koledzy, którzy do „Elektryka” się nie dostali - mówi Władysław Zaucha.

Jutro rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. W Kielcach młodzi ludzie mają czas do wtorku do godziny 15.00 żeby zalogować się do systemu elektronicznej rekrutacji i wybrać szkołę. Listy osób ostatecznie zakwalifikowanych szkoły wywieszą 21 sierpnia.

LISTA SZKÓŁ Z WOLNYMI MIEJSCAMI:

Reklama