Maciej Giemza już w Hiszpanii

Data publikacji: 26.07.2019 07:08
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Fot. ORLEN Team

Kielczanin Maciej Giemza, który przed kilkoma dniami wrócił z Chin, gdzie zakończył się 10. Silk Way Rally, już w piątek rozpocznie rywalizację w 36. Baja España Aragon. Dla motocyklisty ORLEN Team będzie to pierwszy start w tegorocznym cyklu. W ubiegłym roku wychowanek KTM Novi Korona Kielce zajął w nim 10. miejsce.

W ramach Baja España Aragon odbędą się dwa etapy. Każdy z nich został podzielony na odcinki specjalne o długości 80 i 170 km.

- To będą bardzo intensywne zawody. W dwa dni pokonamy 500 km. Może się wydawać, że to niedużo, ale na motocyklach endurowych te kilometry uciekają wolniej, trasa jest bardziej kręta, a średnie prędkości niższe, niż na naszym ostatnim rajdzie. Po 2018 roku mamy już wyobrażenie, jak Baja España Aragon wygląda. Mamy też świadomość tego, że lokalni zawodnicy znają trasę i ścieżki na pamięć, dzięki czemu mogą zyskiwać cenne sekundy. Na pewno damy z siebie wszystko. Jesteśmy rozjeżdżeni po Silk Way Rally, więc myślę, że wyniki będą fajne - powiedział Maciej Giemza.

Startem w Hiszpanii zawodnik ORLEN Team rozpoczyna serię występów w rajdach baja. Po zakończeniu rywalizacji w Baja España Aragón kielczanina czekają zawody na Węgrzech, a na przełomie sierpnia i września Baja Poland.

Reklama