Lipnik i Włostów ze szkołami jak z katalogu

Data publikacji: 26.07.2019 14:56
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szkoła we Włostowie

Szkoła we Włostowie
Włostów. 26.07.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Dwie szkoły w gminie Lipnik, po wakacjach będą cieszyć oko uczniów i nauczycieli. Oprócz nowego wyglądu pojawią się udogodnienia, dzięki którym młodzi ludzie będą mogli rozwijać się w kolejnych dziedzinach.

Największe zmiany nastąpią we Włostowie. Jak informuje wójt Andrzej Grządziel, tutaj przewidziano generalny remont dla drugiego piętra, które nie było modernizowane od lat 50. Wymienione zostaną posadzki, tynki, a także instalacja elektryczna, która była w bardzo złym stanie. Wójt uważa, że po remoncie szkoła wreszcie będzie spełniała wymogi XXI wieku.

- Z zewnątrz, szkoła jest już otynkowana i pomalowana, jednak w środku niestety trzeba było zrobić gruntowny remont - mówi Andrzej Grządziel i dodaje, że w ramach unijnego dofinansowania, gmina zyskała pieniądze na zakup nowych komputerów, dlatego instalacja elektryczna zostanie dostosowana pod potrzeby pracowni informatycznej.

Andrzej Grządziel ma nadzieję, że wszystkie prace uda się wykonać w wakacje, tempo firmy wykonującej zadanie jest dobre. Rozpoczęto od zerwania posadzek, pod którymi znajdował się piach i gruz, bo taka była technologia w latach 50-tych - wyjaśnia wójt.

W szkole wyremontowana zostanie także sala gimnastyczna. Podłoga zostanie wycyklinowana, a ściany pomalowane.

Z kolei w sąsiedniej placówce w Lipniku powstanie nowe boisko. Środki na ten cel gmina pozyskała z urzędu marszałkowskiego. Prace już się rozpoczęły, od podstaw powstaje boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Obok będzie bieżnia tartanowa, 60-metrowa - wymienia wójt Andrzej Grządziel.

Łącznie wszystkie prace będą kosztowały milion złotych. Połowa funduszy pochodzi z funduszy unijnych.

Reklama