Duży sponsor Orlicza 1924 Suchedniów

Data publikacji: 26.07.2019 15:58
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Na zdjęciu, od lewej: prezes firmy Global Pharma Damian Furman i prezes Orlicza 1924 Suchedniów Maciej Glijer

Na zdjęciu, od lewej: prezes firmy Global Pharma Damian Furman i prezes Orlicza 1924 Suchedniów Maciej Glijer
Suchedniów. 26.07.2019 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – tak nazywa się teraz jednosekcyjny, pierwszoligowy klub tenisa stołowego. Spółka z branży farmaceutycznej została tytularnym sponsorem suchedniowskiego klubu – poinformowano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Umowę podpisano na rok.

- Najważniejsza jest pasja we wszystkim co się robi i prezes Orlicza Maciej Glijer to właśnie człowiek z pasją. Cieszymy się, że klub patrzy szerzej niż sport zawodowy. Już trwa szkolenie młodzieży, a to jest bardzo cenna inicjatywa oderwania młodych ludzi od Internetu. Wpisuje się to również w naszą strategię pomagania ludziom, bo jesteśmy firmą z branży farmaceutycznej. Chcieliśmy wesprzeć lokalną działalność społeczną i szukaliśmy sportu subtelnego i nieinwazyjnego, a tenis stołowy właśnie taki jest. Liczymy na bardzo korzystną współpracę – powiedział prezes zarządu spółki Global Pharma CM Damian Furman.

- Umowa o współpracy, którą podpisaliśmy na pewno będzie z korzyścią dla miasta, dla zawodników i przede wszystkim dla tenisa stołowego. Dużo uwagi poświęcimy również szkoleniu. Chcemy, żeby nasza dyscyplina w przyszłości była na takim poziomie w sporcie młodzieżowym na jakim teraz jest w Suchedniowie badminton. Wzmocniliśmy skład Damianem Krefetm z Gdańska i reprezentantem Hiszpanii Carlosem Franco. Naszym celem jest utrzymanie się w I lidze – powiedział prezes suchedniowskiego klubu Maciej Glijer. 

Pozostali zawodnicy: Bartosz Majcher, Paweł Włodyka, Maciej Karmoliński i Łukasz Nadolski w minionym sezonie wywalczyli awans do I ligi. 8 września rozpoczną rozgrywki w grupie południowej na zapleczu ekstraklasy. Suchedniowski zespół będzie można poznać bliżej 24 sierpnia podczas I Turnieju o Puchar Orlicza 1924 w hali przy ul. Sportowej.

Dzięki dobrym występom w Pucharze Polski Orlicz 1924 został zaproszony do udziału w rywalizacji międzynarodowej i wystąpi w Pucharze TT Inter Cup. To trzecie pod względem ważności klubowe rozgrywki tenisa stołowego w Europie po Lidze Mistrzów i Pucharze Federacji. 

Na zdjęciu, od lewej: prezes firmy Global Pharma Damian Furman i prezes Orlicza 1924 Suchedniów Maciej GlijerSuchedniów. 26.07.2019 / Fot. Jakub Rożek / Radio Kielce

Reklama