Modernizacja sali gimnastycznej WDK coraz bliżej

Data publikacji: 26.07.2019 16:56
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Jeszcze dziś, a najpóźniej w poniedziałek rano zostanie rozstrzygnięty przetarg na rozbudowę i modernizację sali gimnastycznej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Po remoncie, tymczasową siedzibę będzie miał tam Teatr imienia Stefana Żeromskiego.

To jest drugi przetarg. Pierwszy został unieważniony po tym, jak trzy oferty, które wpłynęły znacznie przewyższały kwotę 7 milionów złotych, jaką WDK dysponował na tę inwestycję.

Kosztorys został uaktualniony, a urząd marszałkowski dołożył dodatkowe 3 miliony złotych. Jednak także 10 milionów złotych okazało się sumą niewystarczającą.

Do drugiego przetargu zgłosiło się pięć firm. Oferta najtańsza, firmy Anna-Bud z Bilczy, wynosiła prawie 11,5 miliona złotych. Dlatego Wojewódzki Dom Kultury wystąpił o pożyczkę do urzędu marszałkowskiego. Otrzymał ją. Stąd decyzja o rozstrzygnięciu przetargu.

Jarosław Machnicki, dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury zapytany o kolejne działania, wyjaśnia, że będzie chciał jak najszybciej podpisać umowę.

- Ogłaszamy rozstrzygnięcie przetargu, rozpoczynamy rozmowy z pierwszą firmą wskazaną w przetargu, jeśli w najbliższym czasie podpiszemy umowę, to pojawi się kwestia ułożenia harmonogramu prac - zaznacza.

Tego, kiedy rozpoczną się prace dowiemy się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Wiadomo, że grafik będzie musiał uwzględniać potrzeby i plany Wojewódzkiego Domu Kultury i Teatru imienia Stefana Żeromskiego.

- Z naszej strony będziemy prosili, żeby uciążliwość tych prac była jak najmniejsza, a to oznacza wykonanie na początku chociażby profilaktycznej drogi dojazdowej od ulicy Alei Legionów, aby ten ruch związany z budową był już tamtędy kierowany. Docelowo i tak w tym miejscu ma powstać nowa droga - zaznaczył Jarosław Machnicki.

Inwestycja zakłada przebudowę istniejącej w WDK-u sali gimnastycznej na salę teatralną. Do niej ma się przenieść kielecka scena dramatyczna, na czas remontu swojej siedziby przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Z kolei remont ten, ze względu na zaangażowanie funduszy unijnych powinien się zacząć najpóźniej w połowie 2020 roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama