Bieliny będą miały posterunek policji

Data publikacji: 30.07.2019 17:43
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach

nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach
Kielce. 30.07.2019 / Fot. Policja świętokrzyska

Możliwe, że jeszcze w tym roku w Bielinach zostanie otwarty posterunek policji. Jak informuje nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, prace w nowej siedzibie są na bardzo zaawansowanym poziomie.

Otwieranie nowych jednostek ma za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, w myśl zasady „policja bliżej ludzi, policja dla ludzi”. Od kilku lat trwa przywracanie jednostek zlikwidowanych w czasie rządów PO-PSL. W planach jest otwarcie kolejnych jednostek.

- To nie będzie bezkrytyczne odtwarzanie posterunków w tych miejscach, gdzie wcześniej się znajdowały. Mamy pewne zasady, którymi się kierujemy. To współuczestniczenie w tym odtwarzaniu samorządu terytorialnego oraz wsłuchiwanie się w opinie mieszkańców. Ponadto przeprowadzamy analizy bezpieczeństwa - mówi nadinsp. Paweł Dzierżak.

Przypomnijmy, wczoraj została podpisana umowa na budowę komisariatu w Chmielniku. Będzie to dwupiętrowy budynek o łącznej powierzchni 523 metrów kwadratowych. Zatrudnienie znajdzie tam 26 osób. W tymczasowym posterunku policji mieszczącym się przy ulicy Piastów obecnie pełni służbę 8 policjantów. Na realizację inwestycji przekazano ponad 5 milionów złotych ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Komisariat ma powstać do października 2020 roku. Do końca 2020 roku powinny także powstać posterunki także w Osieku, Szydłowie i Lipniku.

Nadinsp. Paweł Dzierżak został Komendantem Wojewódzkim Policji w Kielcach na początku tego roku. W zeszłym tygodniu na ten stopień otrzymał awans od prezydenta RP Andrzeja Dudy.

- Swoją przyszłość wiążę z województwem świętokrzyskim. Jeżeli nie miałbym takiego zamiaru, to nie podejmowałbym się tego wyzwania. Jestem tutaj i pracuje jak najlepiej ze swoimi kolegami dla bezpieczeństwa regionu - dodaje komendant.

Rozmowa z nadinsp. Pawłem Dzierżakiem

Reklama