"Elektryk" z nowymi boiskami. Skorzystają z nich nie tylko uczniowie

Data publikacji: 01.08.2019 15:16
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Boiska przy Zespole Szkół Elektrycznych. Na zdjęciu Bogdan Wenta, prezydent Kielc

Kielce. Boiska przy Zespole Szkół Elektrycznych. Na zdjęciu Bogdan Wenta, prezydent Kielc
01.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych od września bardziej polubią lekcje wychowania fizycznego. To dlatego, że będą ćwiczyć na nowoczesnych boiskach. Dziś szkoła oficjalnie odebrała kompleks trzech boisk. Jedno jest przeznaczone do trenowania siatkówki, kolejne do piłki ręcznej lub nożnej, jest też boisko do koszykówki.

Obok znajduje się siłownia z rowerkami czy drążkami do podciągania się. Wszystkie obiekty powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego. To oznacza, że będą otwarte również dla okolicznych mieszkańców.

Bogdan Wenta, prezydent Kielc podkreśla, że boiska są wykonane z bezpiecznych materiałów, a co też ważne można na nich ćwiczyć niezależnie od pogody. To dlatego, że nie tworzą się kałuże.

- Bardzo możemy się cieszyć, że budżet obywatelski pozwala na takie inwestycje. Mamy tu trzy świetne boiska oraz przestrzeń do ćwiczeń fizycznych czy lekkoatletycznych - mówi prezydent.

Jednymi z pierwszych użytkowników boisk i siłowni były dzieci z klubu Siemacha Spot Kielce.  Mariusz Saługa, opiekun grupy zapowiada, że będą tu częstymi gośćmi.

- Wcześniej też przychodziliśmy, ale nie da się porównać tych boisk, z tym co tu było. Są równe, bezpieczne - mówi Mariusz Saługa.

Władysław Zaucha, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych jest bardzo zadowolony z nowych boisk. Zapewnia, że będą dostępne dla wszystkich kielczan. Ale przede wszystkim w końcu jego uczniowie będą mieli lekcje wychowania fizycznego w komfortowych warunkach.

- Uczy się u nas około 1300 uczniów. Do tej pory musieliśmy często korzystać z boisk zaprzyjaźnionych szkół. Teraz w końcu mamy swoje, bardzo ładne i funkcjonalne. Oczywiście okoliczni mieszkańcy będą też mogli z nich korzystać. Boiska są oświetlone i bez problemu da się tu grać wieczorami - zapewnia Władysław Zaucha. Kompleks boisk przy kieleckim "Elektryku" kosztował około 1,6 miliona złotych.

Bogdan Wenta informuje, że 7 sierpnia rozpoczyna się kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Na ten cel zarezerwowano 7 milionów złotych. Jest jedna ważna zmiana. Będzie można zgłaszać projekty, które nie są związane z inwestycjami, np. organizację koncertów czy festynów. Mają one służyć integracji lokalnej społeczności.

Podobne wiadomości
16.04.2018 17:34

"Elektryk" zyska nowe boiska

Reklama