M. Fogiel-Litwinek rezygnuje, bo nie chce koalicji z PSL

Data publikacji: 02.08.2019 09:25 / Data aktualizacji: 02.08.2019 10:29
Autor: Radosław Podsiadły , Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tokarnia. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu Magdalena Fogiel-Litwinek, Kukiz’15

Tokarnia. Studio Polityczne Radia Kielce. Na zdjęciu Magdalena Fogiel-Litwinek, Kukiz’15
Tokarnia. 16.06.2019 / Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Magdalena Fogiel-Litwinek zrzekła się funkcji przewodniczącej świętokrzyskich struktur stowarzyszenia Kukiz’15. Jak napisała w oświadczeniu przysłanym do naszej redakcji, powodem takiej decyzji są przedstawiane przez szefa stowarzyszenia Pawła Kukiza plany zawiązania koalicji. Szef stowarzyszenia prowadzi rozmowy o zawarciu koalicji z PSL i Konfederacją.

Magdalena Fogiel-Litwinek w rozmowie z Radiem Kielce stwierdziła, że nie wyobraża sobie współpracy z żadnym z tych ugrupowań. Jak dodała, obawia się o przyszłość Kukiz'15.

Ustępująca przewodnicząca świętokrzyskich struktur stowarzyszenia mówi, że decyzję o dymisji podjęła już w lipcu. Podkreśla, że wstępowała do organizacji po to, żeby walczyć o zmiany ustrojowe i upodmiotowienie obywatela. Tymczasem ugrupowania, z którymi ma powstać koalicja Kukiza, mają zupełnie inne cele. Magdalena Fogiel-Litwinek zaznacza, że wielokrotnie krytykowała te grupy więc teraz nie może firmować wspólnego projektu. Dodała, że z podjęciem decyzji o całkowitym wystąpieniu z Kukiz'15 czeka na ostateczne ogłoszenie składu przyszłej koalicji.

Magdalena Fogiel-Litwinek bardzo krytycznie wypowiadała się o działaniach Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie świętokrzyskim. Wytykała funkcjonariuszom partii przede wszystkim brak zasad etycznych. Wskazywała m.in. brak reakcji władz partii na oskarżenia o korupcję kierowane wobec Małgorzaty S., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Krytykowała badane przez prokuraturę działania w sprawie firmy Nemex w Połańcu, których głównymi bohaterami są były poseł PSL i burmistrz miasta z tej samej partii. Wielokrotnie zwracała też uwagę na brak reakcji partii na poczynania byłego starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka.

OŚWIADCZENIE

Chciałam poinformować, że złożyłam rezygnację z funkcji przewodniczącej Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Kukiz’15. Głównym powodem są koalicyjne plany wyborcze Pawła Kukiza z ugrupowaniem, z którym nie mogę wyobrazić sobie współpracy.
Dziękuję za współpracę członkom stowarzyszenia i sympatykom oraz wszystkim, którzy wspierali działania na rzecz zmian ustrojowych.
Ugrupowaniu Kukiz’15 życzę powodzenia.

Magdalena Fogiel-Litwinek

Reklama